Po tom, čo spoločnosť Apple predstavila Apple Vision Pro, ľudia po celom svete sa nezamerali len na jeho unikátne technológie, ale aj na vysokú cenovku, ktorá môže na Slovensku hravo preskočiť hranicu 4 000 €. Viac sa o tom dočítate v samostatnom článku po kliknutí na tento odkaz. A aj keď je táto suma obrovská, existuje dôvod, pre ktorý Apple Vision Pro nemôžeme považovať za až tak drahý produkt. Má totiž jednu zásadnú výhodu.

Tento headset je prezentovaný ako prvý priestorový počítač, pričom dokáže neuveriteľné veci. Vďaka systému kamier vám vie sprostredkovať hodnovernú rozšírenú realitu a zároveň do nej zakomponovať všetky možné produkty, ktoré používate každý deň a nie sú práve lacné. Aby sme to priblížili, Apple Vision Pro zďaleka nie je len o zábave. Ponúka aj široké možnosti na čo najefektívnejšiu prácu, trávenie voľného času či komunikáciu.

Čisto teoreticky tak po kúpe Apple Vision Pro už nebudete potrebovať MacBook, televízor alebo domáce kino. Rovnako vám tento produkt čiastočne nahradí kanceláriu, telefón či hernú konzolu. Všetko totiž premiestni do AR / VR a prinesie vám z toho ešte väčší zážitok. Celú sériu samostatných produktov tak získate v jednej náhlavnej súprave za cca 4 129 €.

Iste, je to šialená čiastka, no ak Apple Vision Pro budete schopní používať niekoľko rokov v kuse, tak je vlastne celkom akceptovateľná. Veď táto technológia vám môže pomôcť aj v zarábaní peňazí a zvýšení celkovej produktivity práce.

Kupujeme si oveľa drahšie veci, za ktoré platíme zbytočne veľa 

Navyše sa stačí pozrieť na to, za koľko si ľudia bežne kupujú napríklad autá, s ktorými sa vozia do práce, prípadne im robia radosť. Sú to čiastky, ktoré na hranici 4 000 € v podstate len začínajú a končia v 10 až 20-násobkoch tejto sumy. Pri Apple Vision Pro je predpoklad, že ho budete používať minimálne podobne často, ako práve auto.

Samozrejme, tento produkt nie je určený pre každého spotrebiteľa a zďaleka nemôžeme napísať, že by bol lacný. Myslíme si však, že je to skôr uhol pohľadu a keď sa na to pozrieme objektívne, cenovka na úrovni 4 129 € je vlastne akceptovateľná.

Dôvodom sú aj technológie, ktoré pozostávajú až z 5 000 nových patentov, ktoré Apple pri vývoji získalo. Investície museli byť neuveriteľne vysoké.

Reklama

Navyše si treba uvedomiť, že Apple Vision Pro je prvý headset výrobcu. Ďalšie generácie a verzie, na ktorých už Apple pracuje, majú byť výrazne lacnejšie. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o Apple Vision Pro myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Huawei FreeBuds 5i sú brutálne lacné AirPods Pro z Činy. Podporujú aj Hi-Res audio

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -