Každý fanúšik Apple produktov, ktorý vlastní jeden z počítačov Mac pravdepodobne prišiel do kontaktu s Apple Magic Mouse. Myš patrí medzi najlepšie no zároveň aj najkontroverznejšie periférie príslušenstva macOS, pričom hlavným aktérom početných debát je práve umiestnenie nabíjacieho portu. Ten ako už určite viete, sa nachádza na spodnej strane zariadenia. Prečo to tak je?

Prečítajte si tiež  Apple Magic Mouse by sa konečne mala dočkať redizajnu a MagSafe nabíjania

Apple Magic Mouse zaujme nielen dizajnom, ale aj mnohými funkciami v rámci podpory systémov macOS a iPadOS, ktorými disponuje len máloktorá myš z produkcie firiem tretích strán. Magic Mouse sa síce môže popýšiť dlhočíznou výdržou batérie, no ak sa vám začne vybíjať a vy potrebujete ďalej pracovať, neostáva iná možnosť, ako zapojiť Lightning kábel a vyčkať, kým sa dostatočne nenabije. Nemusí to ale byť problém.

Používanie Magic Mouse počas nabíjania je tak doslova nemožné, no väčšine používateľov je to vzhľadom na dlhú výdrž batérie a pomerne krátky čas nabíjania prakticky jedno. Spoločnosť Apple však na takéto rozhodnutie má odôvodnenie.

Zdroj: Unsplash / Roberto Cerda

Estetika ako dôvod? V tomto prípade nie

Častou reakciou na dohady o tom, prečo sa Apple nezakomponovať nabíjací port do prednej strany je estetický dojem, čo však vyvrátila aj samotná spoločnosť. Klávesnicu Magic Keyboard je možné používať aj počas nabíjania, preto je tento dôvod bezpredmetný. Odpoveď na túto otázku je preto veľmi jednoduchá.

Apple skrátka nevidí problém v tom, že Magic Mouse nie je možné použiť počas nabíjania hlavne kvôli tomu, že sotva 2-minútové nabitie vám postačí na 9 hodín práce. Ak sa teda používateľ ocitne v situácii, že sa mu myš vybila, stačí si jednoducho urobiť pauzu na minimálne dve minútky a pokračovať v práci po dobu niekoľkých hodín.

Krátke nabitie = dlhé používanie

Rovnaký scenár môžeme vidieť aj pri ďalších zariadeniach s nahryznutým jablkom. Ako pekný príklad môžu poslúžiť slúchadlá AirPods, ktoré po piatich minútach nabíjania dokážu prehrávať hudbu až po dobu jednej hodiny. Rekordérom je však Apple Pencil, ktorá po 15 sekundách nabíjania vydrží pracovať až 30 minút. Zo strany spoločnosti Apple je teda všetko o kompromisoch.

Zdroj: sohrabosati

Aký je teda záver? Určite mi dáte za pravdu ak poviem, že najviac výhrad na adresu nabíjania Apple Magic Mouse smeruje hlavne od ľudí, ktorí v živote túto myš nepoužívali. Samozrejme, nie je nič nepríjemnejšie ako zistiť, že sa myš vybila presne predtým ako s ňou potrebujete pracovať, no v prípade tak krátkeho času potrebného na nabitie je tento problém takpovediac nepodstatný.

Prečítajte si tiež  Samsung chce dorovnať produkt Applu, ktorý ešte neexistuje

Apple Magic Mouse používam denne už niekoľko rokov a túto skutočnosť som nikdy nepovažoval za problém, ktorý by ma odradil od kúpy tohoto zariadenia. Ako to máte vy? Používate k svojmu Macu Apple Magic Mouse alebo dávate prednosť inej značke? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -