Možno, že ste o tom nevedeli, no spoločnosť Apple ešte stále predáva jeden produkt z modelovej rady iPod, ktorá postupom času skoro vymrela. Jedná sa o iPod Touch s dizajnom z roku 2012, ktorý bol naposledy aktualizovaný v roku 2019. No a keďže ide po technickej stránke o archaický výrobok, Apple preň chystá nástupcu.

Ako komentuje XDA, nový multimediálny prehrávač bude navrhnutý tak, aby vyzeral viac ako iPhone 12 a zároveň poskytol širokú farebnú škálu pre dokonalú individualizáciu. Dočkať sa tak môžeme plochých hrán a edge-to-edge displeja.

iPod Touch 2021 a jeho parametre

Okrem hypotetickej možnosti predstavenia nového iPodu Touch na jeseň tohto roku sme sa žiaľ nedozvedeli žiadne ďalšie technické údaje či konkrétne špecifikácie. Ak vás ale informácia zaujala, netreba mať veľké očakávania.

Pokiaľ by Apple skutočne predstavilo nový iPod Touch, predpokladáme, že by dostal 5,4″ až 6,1″ displej, procesor A12 Bionic, 3 – 4 GB operačnej pamäte RAM a základné úložisko na úrovni 32 GB. Taktiež je otázne, či inžinieri vôbec uvažujú nad použitím dodatočnej biometrickej technológie.

Súčasný iPod Touch je vlastne posledným produktom od Apple, ktorý si môžete zaobstarať s klasickým Home Button tlačidlom – odomyká sa jedine za pomoci kódu. Nástupca teda prinesie maximálne Touch ID a aj to sa zrejme bude nachádzať len v tlačidle na boku (tak ako to má iPad Air) a nie priamo v displeji tak, ako to bude mať iPhone 12S / 13.

Samotná informácia ohľadom príchodu iPodu Touch 2021 je pomerne prekvapivá a vôbec sme ju neočakávali. Povedzme si ale na rovinu, že ho občas nejaký únik spomenie. Počkajme si teda na ďalšie informácie a napíšte nám do komentára, či by ste vedeli tento prehrávač vôbec využiť.

Prečítajte si tiež  Koniec jednej éry. Spoločnosť Apple ukončila predaj iPodu Touch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJcomputerhoy
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.