Aj keď je to veľmi nepravdepodobné, Apple by nás mohlo v nasledujúcich mesiacoch prekvapiť novým zariadením určeným na počúvanie hudby. S príchodom služby Apple Music Lossless by sa hodilo mať produkt, ktorý je na tento smer priamo zameraný.

Nedávno sa objavili fámy, že v Cupertine pripravujú ďalší iPod Touch. Predstavený by mal byť v septembri a okrem nového dizajnu získa aj množstvo nových technológií. V redakcii magazínu 9to5mac sa ale na celú vec pozreli z iného uhľa pohľadu.

Vytvorili koncept, ktorý zaujme najmä dlhoročných fanúšikov značky. iPod Max vychádza z iPodu Classic 6. generácie, ktorý sa prestal predávať ešte v roku 2014. Zariadenie bolo v predaji od roku 2007 a ako posledné sa dodávalo s 30-pinovým nabíjacím konektorom.

Ako môžete vidieť sami, dizajn je veľmi podobný ako u predchodcu. Zariadenie však v rukách dizajnérov získalo väčší, až 3″ Retina displej s jasom na úrovni 1000 nitov. Na tom sa zobrazuje obsah v používateľskom rozhraní, ktoré je podobné ako iOS.

Dôležitým prvkom je zachovanie dotykového kolieska s tlačidlami, ktoré so svojou strednou časťou pripomína ovládač od Apple TV 4K. Koncept nezabúda ani na viaceré animácie a taktiež možnosti kapacitného displeja, ktorým by sa dal jednoduchšie prepínať obsah, funkcie alebo aplikácie.

Na záver to najzaujímavejšie. iPod Max by dostal špeciálnu edíciu AirPods Max, ktoré by sa dali prepojiť s klasickým 3,5 mm konektorom priamo do zariadenia. Vďaka tomu by bolo možné prehrávať bezstratovú kvalitu hudby pri 24 bitoch a 48 kHz.

Ak by navyše Apple zašlo ešte ďalej, firma by mohla predstaviť aj nový protokol AirPlay 3, cez ktorý by prúdili informácie v bezstratovej kvalite priamo do uší používateľa. S AirPlay 3 by boli kompatibilné všetky slúchadlá od Apple vďaka aktualizácii firmvéru.

Pomyselný hardvér

  • 3″ Retina displej: Používatelia nebudú mať problém s ostrým vonkajším svetlom vďaka jasu 1000 nitov
  • Procesor Apple S6 s čipom W3: S týmito čipmi iPod Max bez problémov zvládne prehrávanie skladieb v bezstratovej kvalite cez Apple Music HiFi.
  • AirPlay 3 + Bluetooth: iPod Max má dispozícii najnovšiu technológiou Apple AirPlay 3. Vďaka stabilnejšiemu pripojeniu prináša kvalitu bezdrôtového zvuku na úrovni Lossless.
  • Párovanie s iPhonom:  iPod Max stačí podržať blízko iPhonu, aby ste sa rýchlo prihlásili ku všetkým predplatným službám od spoločnosti Apple. Podobný systém funguje aj pre slúchadlá AirPods a Beats.
  • 512 GB úložiska: zabudnite na 1 000 skladieb vo vrecku. iPod Max je schopný uložiť až 100 000 vysoko kvalitných skladieb alebo 50 000 skladieb bez straty a vďaka integrácii Wi-Fi môžete kedykoľvek streamovať svojich obľúbených interpretov.
Prečítajte si tiež  Ako by mohol vyzerať iPhone 14 Fold? Ukáže vám to tento koncept!

Pozrite si fotografie v článku a napíšte nám do komentára, či sa vám myšlienka iPod Max zapáčila. Zariadenie by mohlo disponovať až 512 GB Flash úložiskom (pôvodná verzia mala maximálne 160 GB) a cenou na úrovni 649 $.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.