Pokiaľ by ste sa nás spýtali, ktorý Apple Store považujeme za najviac legendárny, určite by sme nepovedali, že ten, ktorý bol postavený ako úplne prvý. Z nášho pohľadu je najzaujímavejšia maloobchodná pobočka technologického giganta tá, ktorá sa nachádza na piatej Avenue v New Yorku a jej dizajn tvorí obrovská sklenená kocka.

Tá slúži ako vstupná hala do podzemných priestorov, ktoré prešli medzi rokmi 2017 až 2019 kompletnou modernizáciou v hodnote 2 miliónov dolárov. A aj keď sa predpokladá, že obrovské sklenené panely vydržia aj streľbu, pretože sú podľa patentu Apple samonosné, pokiaľ by ich zasiahla guľka, mohol by to spôsobiť veľké problémy. Práve k tomuto mohlo dôjsť 10. augusta 2022.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako píše portál AppleInsider, neďaleko najznámejšieho Apple Store sa v stredu o štvrtej hodine ráno strieľalo, pričom padlo niekoľko rán za sebou. Tento incident sa ale našťastie odohral bez zranení a rovnako tak aj bez poškodení budov, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Apple Store na piatej avenue v New Yorku
Zdroj: Unsplash / Gianandrea Villa

Okrem Apple Store sú na piatej Avenue aj iné budovy, obchody či hotely, ktoré majú celosklenené výklady a po výstrele zo zbrane by sa mohli rozbiť alebo inak poškodiť.

Samotný incident tiež vytvára otázky, či s niečím podobným inžinieri spoločnosti Apple pri stavbe svojej ikonickej budovy počítali. Ak by totiž obrovskú sklenenú konštrukciu zasiahla guľka a sklo by sa poškodilo, mohlo by to spôsobiť obrovské nešťastie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -