Keď som si v máji minulého roka kúpil AirTag a prvýkrát som ho rozobral, okamžite som si predstavil, ako rýchlo sa bude vybíjať.

Vo vnútri sa totiž nachádza úplne rovnaká gombíková batéria Panasonic CR2032, akú používam v kľúči od nezávislého kúrenia ku môjmu autu. A v ňom ju mením minimálne raz za zimu, pričom cez ovládač zvyknem iba ráno nastavovať teplotu (takže ho používam minimálne).

- Reklama -

Nakoľko AirTag pôsobí ako oveľa aktívnejšie zariadenie, myslel som si, že tento proces budem opakovať minimálne raz za 1-3 mesiace. Ako sa však ukázalo, moje predpoklady neboli správne.

Pretože nejde o produkt, na ktorom by som potreboval každý deň sledovať stav batérie, v podstate som ho vôbec neriešil. Dnes som sa naň ale zo zaujímavosti pozrel a neveril som vlastným očiam. Ak máte AirTag a chcete vedieť ako je na tom jeho baterka, návod nájdete tu.

Výsledok, ktorému som sám neveril 

AirTag
Zdroj: svetapple.sk

Zariadenie po 9 mesiacoch vykazovalo úplne rovnaký stav ako v máji 2021. Inými slovami, batéria je plná a nenesie ani náznak toho, že by ju už bolo potrebné vymeniť. Iste, môže to súvisieť aj s nízkou frekvenciou „prezváňania“ cez iPhone, keď som nevedel nájsť svoje kľúče – popravde som túto funkciu používal iba párkrát do mesiaca.

Na strane druhej však sledovacie zariadenie neustále komunikovalo so službou Nájsť prostredníctvom môjho a mnohých iných cudzích iPhonov, s ktorými sa dostáva do blízkeho kontaktu na dennej báze.

Môžem teda povedať, že ak aj Apple zvažovalo vstavaný akumulátor s vlastným nabíjaním, asi by tu nedával príliš veľký význam. Pokiaľ budem drobnú gombíkovú batériu meniť raz za 2-3 roky, moju peňaženku (a nervy) to príliš nezabolí.

A iste, záleží to od spôsobu používania. Presne preto som pátral na internete a zistil som, že drvivá väčšina ľudí má podľa indikátora stavu batérie ešte zhruba 80 % kapacity v zálohe, čo je po viac ako 9 mesiacoch používania vynikajúce. Len veľmi málo používateľov už medzičasom dostalo upozornenie na príliš nízky stav batérie a ešte menej z nich gombíkovú batériu aj reálne vymieňalo.

Pokiaľ máte AirTag aj vy, budem veľmi rád, keď mi napíšete do komentára svoje skúsenosti s tým drobným zariadením. Ako je na tom batéria a ako ste s ním celkovo spokojní? Teším sa na všetky vaše postrehy a názory.

www.svetapple.sk

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.