Keď som si v máji minulého roka kúpil AirTag a prvýkrát som ho rozobral, okamžite som si predstavil, ako rýchlo sa bude vybíjať.

Vo vnútri sa totiž nachádza úplne rovnaká gombíková batéria Panasonic CR2032, akú používam v kľúči od nezávislého kúrenia ku môjmu autu. A v ňom ju mením minimálne raz za zimu, pričom cez ovládač zvyknem iba ráno nastavovať teplotu (takže ho používam minimálne).

Prečítajte si tiež  Na Ebay sa dá kúpiť upravený AirTag, ktorý je určený na tajné sledovanie osôb!

Nakoľko AirTag pôsobí ako oveľa aktívnejšie zariadenie, myslel som si, že tento proces budem opakovať minimálne raz za 1-3 mesiace. Ako sa však ukázalo, moje predpoklady neboli správne.

Pretože nejde o produkt, na ktorom by som potreboval každý deň sledovať stav batérie, v podstate som ho vôbec neriešil. Dnes som sa naň ale zo zaujímavosti pozrel a neveril som vlastným očiam. Ak máte AirTag a chcete vedieť ako je na tom jeho baterka, návod nájdete tu.

Výsledok, ktorému som sám neveril 

AirTag
Zdroj: svetapple.sk

Zariadenie po 9 mesiacoch vykazovalo úplne rovnaký stav ako v máji 2021. Inými slovami, batéria je plná a nenesie ani náznak toho, že by ju už bolo potrebné vymeniť. Iste, môže to súvisieť aj s nízkou frekvenciou „prezváňania“ cez iPhone, keď som nevedel nájsť svoje kľúče – popravde som túto funkciu používal iba párkrát do mesiaca.

Na strane druhej však sledovacie zariadenie neustále komunikovalo so službou Nájsť prostredníctvom môjho a mnohých iných cudzích iPhonov, s ktorými sa dostáva do blízkeho kontaktu na dennej báze.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Môžem teda povedať, že ak aj Apple zvažovalo vstavaný akumulátor s vlastným nabíjaním, asi by tu nedával príliš veľký význam. Pokiaľ budem drobnú gombíkovú batériu meniť raz za 2-3 roky, moju peňaženku (a nervy) to príliš nezabolí.

A iste, záleží to od spôsobu používania. Presne preto som pátral na internete a zistil som, že drvivá väčšina ľudí má podľa indikátora stavu batérie ešte zhruba 80 % kapacity v zálohe, čo je po viac ako 9 mesiacoch používania vynikajúce. Len veľmi málo používateľov už medzičasom dostalo upozornenie na príliš nízky stav batérie a ešte menej z nich gombíkovú batériu aj reálne vymieňalo.

Pokiaľ máte AirTag aj vy, budem veľmi rád, keď mi napíšete do komentára svoje skúsenosti s tým drobným zariadením. Ako je na tom batéria a ako ste s ním celkovo spokojní? Teším sa na všetky vaše postrehy a názory.

www.svetapple.sk

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.