Čoraz častejšie sa stretávame s informáciami, ktoré sa týkajú prvého headsetu od spoločnosti Apple určeného na rozšírenú alebo virtuálnu realitu. Toto zariadenie je už v pokročilom štádiu vývoja a od jeho predstavenia by nás mali deliť v podstate len mesiace.

Zariadenie má byť podľa známeho leakera Marka Gurmana (presnosť 87,3 %) do takej miery vyspelé, že ho budeme považovať za akýsi „Mac Pro medzi náhlavnými súpravami“.

Apple ponúkne nadčasový dizajn, spojený s vynikajúcimi materiálmi a taktiež relatívne nízkou hmotnosťou. Chýbať samozrejme nebude ani vlastný operačný systém.

No a čo sa týka tvaru, ten zatiaľ poznáme len na základe niekoľkých starších uniknutých skíc zo spoločnosti Apple.

Instagram BannerMal by kombinovať slúchadlá AirPods Max (možno ich bude nutné ku celému setu zakúpiť samostatne) a taktiež zaoblené tvary inteligentných hodiniek Apple Watch. Na ovládanie môže aj v tomto prípade slúžiť digitálna korunka.

Poriadne vysoká cena 

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od AppleNo a koľko to bude celé stáť? Veľa! Mark Gurman očakáva cenu na úrovni 1 999 $, čo by vzhľadom na cenotvorbu spoločnosti Apple v Európe mohlo predstavovať aj 2 249 €!

To je ďaleko viac ako používateľ zaplatí za vrcholový iPhone 13 Pro Max (1 TB) – 1 829 €. Dokonca táto čiastka odráža presnú sumu, ktorú si Apple pýta za základný MacBook Pro 14″ s procesorom M1 Pro.

Prečítajte si tiež  Fascinujúci koncept vám ukáže, ako budeme používať Apple Glasses.

No a najväčší bonus na záver, Apple Headset má byť v podstate len predjedlom pred skutočne revolučným produktom. Pôjde o oveľa kompaktnejšie okuliare, ktoré by mali prísť o 18 – 24 mesiacov neskôr než náhlavná súprava.

Tá bude teda slúžiť iba na to, aby spoločnosť Apple a taktiež vývojári pripravili celú platformu pre oveľa ambicióznejší produkt . Dajte nám vedieť do komentára čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -