Keď sa spoločnosť Apple rozhodla opustiť Intel a naplno sa spoľahnúť na svoje vlastné ARM riešenie, mnohí ľudia a takisto počítačoví experti boli trochu skeptickí. Podobné pokusy si totiž z minulosti pamätáme a nikdy nedopadli práve najlepšie. Tentokrát to bolo ale iné.

Spoločnosť Apple predstavila procesory Apple Sillicon, ktoré debutovali s čipom M1 v MacBooku Pro 13″, MacBook Air a Macu mini. Od tej doby sme sa dočkali aj vylepšených verzií čipu M1 Pro, M1 Max a M1 Ultra, ktoré prekonali viacero rekordov a profesionálni používatelia sa po nich hrnú ako nikdy predtým.

Toto si samozrejme všimla aj konkurencia, ktorá sa však zatiaľ po technickej stránke na Apple Sillicon nedoťahuje. Ako však uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Qualcomm začiatkom tohto týždňa, odpoveď na kroky Apple príde už koncom roka 2023.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Výrobca už minulý rok prisľúbil, že plánuje vybudovať novú generáciu procesorom Arm-based System on Chips (SoCs), ktoré budú navrhnuté tak, aby mohli naplno konkurovať platforme Apple Sillicon. Používať sa potom majú v zariadeniach s operačným systémom Android alebo Windows.

O vývoj čipu sa postará spoločnosť Nuvia

CEO spoločnosti Qualcomm doplnil, že prvý takýto čip bude navrhnutý spoločnosťou Nuvia a do zariadení sa dostane koncom roka 2023. Zákazníci by mali očakávať vysoký výkon a samozrejme nízku spotrebu energie.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

To je jedna z hlavných výhod ARM procesorov. Nechajme sa teda prekvapiť, či dokáže Qualcomm do konca budúceho roka dobehnúť Apple. V aktuálnej situácii to totiž môže byť dosť komplikované.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -