Apple sa v aktualizácii iOS 15 postaralo o niekoľko zaujímavých vylepšení, ktoré sa značne podpísali aj na natívnej appke Safari. Azda najviac do očí bijúcou zmenou je presunutie vyhľadávacieho riadku na spodok obrazovky, ktoré je možné manuálne zmeniť do pôvodnej podoby. Tento krok po novom zvolil aj Samsung.

Prečítajte si tiež  iOS 15.1 spomaľuje iPhony. Aj tak by ste si ho ale mali nainštalovať

Možnosti vyhľadávacieho okna sa dočkajú aj majitelia zariadení so systémom Android. S informáciou prišiel ako prvý Dan Seifert na svojom Twitteri. Samsung momentálne testuje túto možnosť v beta verzii aplikácie Samsung Internet.

Aby sme však boli fér a neosočovali Samsung z „opičenia sa“ po jablkovej firme, ako prvý s touto možnosťou dorazil Google ešte v roku 2016. Užívateľská komunita však túto zmenu neprijala a firma sa dočkala negatívnej spätnej väzby. Podobné užívateľské rozhranie skúšal svojho času aj Microsoft na zariadeniach Windows Phone a dokonca aj Firefox pre Android.

https://twitter.com/dcseifert/status/1455711773802258437?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1455711773802258437%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.macrumors.com%2F2021%2F11%2F03%2Fsamsung-follows-apple-and-lets-users-move-mobile-browser-address-bar-to-the-bottom-of-the-screen%2F

Je však jasné, že Samsung vyrukoval s touto možnosťou práve teraz, keďže väčšinu pozornosti si vyžiadalo práve redizajnované Safari. Okrem noviniek v rámci iOS sa poriadnej nádielky dočkali aj ostatné jablkové systémy iPadOS 15 a macOS Monterey.

Ktorú z možností zobrazenia adresového riadku vo vyhľadávači používate vy? Ostali ste verný hornému baru alebo ste si nastavenia Safari zmenili? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.