Nový systém iOS 15 je v obehu už dva týždne, no veľkej popularite sa rozhodne neteší. Od oficiálneho spustenia, ktoré prišlo 20. septembra si aktualizáciu stiahlo iba 19,3% užívateľov. Analytická spoločnosť Mixpanel poukazuje na prepad v porovnaní s predchádzajúcim updatom iOS 14.

Postupy spoločnosti Mixpanel zahŕňajú sledovanie adaptácie iOS na základe návštev stránok a používania aplikácií, takže dáta nie sú oficiálne. O kompletnú štatistiku užívateľskej základne, ktorá presedlala na iOS 15 by sa Apple malo podeliť už o niekoľko týždňov. Posledný údaj zo strany jablkovej spoločnosti je iba adaptácia v prípade systému iOS 14, ktorá sa v júni vyšplhala na 85%.

- Reklama -

Napriek tomu je možné konštatovať, že prechod z iOS 13 na iOS 14 bol rýchlejší, ako tomu je momentálne s najnovšou aktualizáciou. Dôvodom je množstvo bugov a riešení, na ktorých Apple ešte stále pracuje, ale aj možnosť zotrvať na starom systéme s obdržiavaním bezpečnostných updatov.

iOS 15 novinky WWDC 2021

Množstvo používateľov sa taktiež rozhodlo počkať s aktualizáciou kvôli funkciám, ktoré Apple síce teasoval ešte počas WWDC 2021, no ich príchodu sme sa zatiaľ stále v ostrej verzii nedočkali. Jedná sa napríklad o možnosť SharePlay, vďaka ktorej bude možné zdieľať obrazovku iPhonu a doplnkový obsah v podobe filmov, hudby alebo podcastov pre ostatných užívateľov v natívnej appke FaceTime.

Jedným z problémov spojených s novým iOS 15 bolo oznamovanie notifikácií a odomykanie modelov z rady iPhone 13 pomocou Apple Watch. To však bolo vyriešené nedávnym updatom iOS 15.0.1. Zo strany jablkovej komunity sa ale objavili ďalšie hlásenia, ktoré poukazujú na probpémy so zálohovaním cez iCloud, alebo nedostatočná odozva na dotyk v prípade nových vlajkových lodí spoločnosti.

Ako ste na tom so systémom iOS vy? Aktualizovali ste svoj telefón na najnovšiu verziu, alebo čakáte na dostatočné odladenie systému? Podeľte sa s nami o váš názory a postrehy v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -