Spoločnosť Samsung je preslávená „agresívnym“ marketingom, ktorý vedie voči svojmu úhlavnému nepriateľovi, spoločnosti Apple. Niektoré jej príspevky na sociálnych sieťach považujeme za detinské až trápne a ináč tomu nebolo ani včera večer.

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Americká divízia Samsung Mobile na svojom Twitter účte zverejnila príspevok, ktorým chcela vyprovokovať fanúšikov spoločnosti Apple a naopak burcovať svojich vlastných sledovateľov.

Ako iste viete, cupertinský gigant včera ukázal iPhone 13 v nových zelených farbách a takisto špeciálny procesor M1 Ultra, ktorý prináša extrémny výkon. No a presne týchto dvoch vecí sa chytil Samsung vo svojom statuse.

Ultra a Green 

Na začiatku napísal „Ultra?“čím sa pravdepodobne snažil upozorniť na svoj produktový rad smartfónov, ktoré sa už dlhšiu dobu označujú presne týmto spôsobom. Keby Apple predstavilo iPhone 13 Ultra alebo iPhone SE Ultra, pravdepodobne by bola táto poznámka vcelku dobre cielená. Porovnávať ale názov procesora s názvom smartfónu je predsa len trochu od veci. Navyše slovíčko Ultra využíva XY iných výrobcov pri rôznych iných hardvérových produktoch a službách. Samsung naň nevlastní žiaden patent.

Posmešky pokračovali druhým slovom „Green?“, čím sa zase Samsung snažil upozorniť na to, že v podobnom prevedení sú k dispozícii aj jeho smartfóny zo série S22. To už môžeme rešpektovať, no netreba zabúdať, že zelený iPhone v podobnom odtieni sme tu mali už v roku 2019, keď spoločnosť Apple predstavila variant Midnight Green v iPhone 11 Pro / 11 Pro Max.

V podstate nám teda tieto narážky prišli zbytočné a nie sme si úplne istí, či pomohli aj spoločnosti Samsung. V komentároch sa totiž ozvalo viacero používateľov, podľa ktorých neboli ani trochu zábavné a hlavne nie profesionálne.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o nich myslíte vy. Je podľa vás takáto forma marketingovej komunikácie hodná jednej z najväčších technologických spoločností sveta?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -