Aplikácia Nájsť umožňuje používateľom Apple platformy sledovať polohu svojich zariadení a zároveň akýchkoľvek predmetov (napríklad skrz AirTag) na mape. K dispozícii ju už máme viac ako desať rokov.

A hoci sme už počuli veľa príbehov o ľuďoch, ktorí vďaka tejto funkcii našli stratené alebo ukradnuté predmety či zariadenia, ten posledný je mimoriadne zaujímavý. Týka sa totiž nemeckého jazdca Formule 1 Sebastiana Vettela.

Ako píše 9to5mac, Vettel mal prenasledovať zlodejov za pomoci služby od spoločnosti Apple. Pred hotelom v Barcelone mu ukradli tašku a on na miesto rýchleho kontaktovania polície dostal úplne šialený nápad.

Prečítajte si tiež  Ukrajinci sledujú Rusov skrz ukradnuté AirPody. Pomáha im funkcia Find My

Vettel je evidentne fanúšik platformy od spoločnosti Apple a aj preto mal v príručnej batožine schované bezdrôtové slúchadlá AirPods. Ako iste viete, tie sa taktiež môžu pripojiť ku sieti Find My (Nájsť), vďaka čomu vie majiteľ sledovať ich presnú polohu na mape takmer v reálnom čase.

Hoci zlodejov sledoval, tašku už naspäť nezískal 

Netvrdíme, že tento postup je najrozumnejší, najmä pokiaľ človek nevie, či nie sú páchatelia ozbrojení. Na strane druhej, pokiaľ by Vettel nasadol do auta, mohlo by byť zaujímavé, ako by niekoľkonásobný majster sveta v F1 naháňal zlodejov, ktorí by ani netušili, komu práve luxusnú tašku odcudzili.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Nanešťastie, zlodeji boli natoľko sofistikovaní, že vedeli o funkcií Find My, ktorá je súčasťou AirPods. Aj preto pri úniku vyhodili slúchadlá na ulicu, no nechali si tašku spolu so všetkým čo sa v nej nachádzalo. V takejto situácii teda Vettel nemal inú možnosť, ako zobrať si späť svoje slúchadlá a celý incident nahlásiť na polícii.

Príbeh je to ale určite zaujímavý, no na strane druhej dôrazne upozorňujeme, že tieto situácie môžu byť veľmi nebezpečné. Pokiaľ je to teda možné, pri sledovaní zlodejov buďte maximálne obozretní a hlavne čo najskôr kontaktujte políciu. Tá sa už o všetko postará.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -