Len včera sme vás informovali o tom, že azda najznámejší investor Warren Buffett kúpil v roku 2022 akcie spoločnosti Apple v hodnote viac ako 1,2 miliardy amerických dolárov. Dnes nás však potál Macrumros upozornil, že finančný riaditeľ spoločnosti Apple Luca Maestri naopak predal 96 735 jej akcií v celkovej hodnote približne 16,9 milióna dolárov. Ide o pomerne podozrivý krok, ktorý má však logické vysvetlenie.

Maestri predal svoje akcie v rámci dvoch transakcií, ktoré sa uskutočnili ešte v stredu. Píše sa to v dnešnej správe pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC). A aj keď prichádza predaj takmer 97 tisíc akcií v neistých časoch, v skutočnosti ide o krok, ktorý bol dlhodobo plánovaný.

Transakcie sa totiž mali uskutočniť na základe vopred stanoveného obchodného plánu, ktorý finančný riaditeľ spoločnosti Apple prijal ešte v roku 2020 v súlade so všetkými zákonmi o obchodovaní s využitím dôverných informácií.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Aby toho nebolo málo, aj keď sa Maestri zbavil 96 735 akcií spoločnosti Apple, ešte stále to nebola ani polovica z jeho portfólia. Podľa Macrumors v súčasnosti vlastní ďalších 110 000 akcií, pričom ich celková hodnota sa v čase písania tohto článku pohybovala na úrovni takmer 19 miliónov dolárov.

Maestri pracuje v Apple už skoro 10 rokov 

Luca Maestri finančný riaditeľ spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Luca Maestri začal pracovať v spoločnosti Apple ešte v roku 2013, pričom už dlhšiu dobu je súčasťou vrcholového výkonného tímu, ktorý podlieha priamo generálnemu riaditeľovi Timovi Cookovi. O tom je známe, že si vyberá len tých najlepších z najlepších.

Maestri dohliada ako finančný riaditeľ technologického giganta na účtovníctvo, finančné plánovanie a analýzu, pokladnicu, vzťahy s investormi, interný audit, nehnuteľnosti, podporu podnikania a daňové funkcie. Je preto veľmi dôležitou postavou.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

To, že predal v súčasnosti obrovské množstvo akcií teda vôbec nič neznamená a pravdepodobne to ani nesúvisí s aktuálnou dobou a krízami, ktoré nás trápia po celom svete. Samotný predaj totiž avizoval už v roku 2020, čo znamená, že na tento krok čakal približne dva roky.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -