Spoločnosť Apple neustále pracuje na svojich softvérových technológiách. Výnimkou nie je ani hlasový asistent Siri, ktorý je čoraz inteligentnejší a schopnejší. Ako sa však ukazuje, v Cupertine myslia na všetky detaily a preto si dávajú pozor na to, ako Siri vystupuje.

Pre príklad, môže to byť aj muž aj žena, no hlasový asistent získava v novej testovacej verzii iOS tiež rodovo neutrálny hlas. S touto informáciou prišiel po prvýkrát portál Axios.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

V princípe ide o snahy spoločnosti Apple ponúknuť svojim používateľom rozmanitejšie možnosti nastavenia pre tohto virtuálneho pomocníka. Ešte minulý rok sme sa v rámci podobnej snahy dočkali dvoch nový hlasov, ktoré nahrali černošský herci.

Ako sme naznačili vyššie, nový hlas si budete môcť vyskúšať až pri oficiálnom vydaní iOS 15.4. V súčasnosti je dostupný len pre vývojárov a verejnosť v beta verziách tohto operačného systému.

Návod: Nastavte si hlasitosť Siri. Je to jednoduché.

A aj keď zatiaľ nevieme povedať, kedy vyjde iOS 15.4, podľa všetkého sa ho dočkáme už v nasledujúcich týždňoch.

Toto je niekoľko zaujímavých faktov o Siri a jej hlasoch

  • Od minulého roka už Siri nemá predvolený ženský hlas – používatelia si musia vybrať svoju preferenciu z dostupných možností.
  • Spoločnosť Apple potvrdila, že nový hlas nahral člen komunity LGBTQ+, ale ďalšie podrobnosti neposkytla.
  • Tešíme sa, že môžeme predstaviť nový hlas Siri pre anglicky hovoriacich používateľov, ktorý im dáva viac možností vybrať si hlas, ktorý ich osloví,“ uviedla spoločnosť Apple vo vyhlásení pre Axios. „Milióny ľudí na celom svete sa každý deň spoliehajú na Siri, aby im pomohla vybaviť rôzne veci. Presne preto pracujeme na tom, aby sa táto skúsenosť čo najviac prispôsobila ich potrebám.“
Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJaxios
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.