Podľa najnovšej správy od agentúry Bloomberg buduje spoločnosť Apple úplne novú kanceláriu, ktorá sa bude zameriavať na vývoj bezdrôtových čipov. Ide o výsledok snahy spoločnosti preniesť prácu na určitých komponentoch do vlastnej réžie.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

Technologický gigant má v tejto chvíli zostavovať tím niekoľkých desiatok inžinierov v Južnej Kalifornii. Tí by sa mali zameriavať na návrh a vývoj komponentov, ktoré firme v súčasnosti dodávajú spoločnosti Broadcom, Skyworks a Qualcomm.

Nová kancelária sa nachádza v kalifornskom meste Irvine neďaleko Los Angeles, kde sídlia všetci hlavní výrobcovia čipov.

Na základe popisu pracovných ponúk hľadá Apple zamestnancov:

„ktorí majú odborné znalosti v oblasti modemových čipov a bezdrôtových polovodičov a v kancelárii sa budú zaoberať vysokofrekvenčnými integrovanými polovodičmi a polovodičmi pre pripojenie Bluetooth a WiFi.“

Kedy bude Apple používať svoje vlastné 5G čipy? 

Hoci v súčasnosti ešte nevieme, kedy spoločnosť Apple začne používať svoje vlastné 5G modemy, sčasti nám to prezrádza staršia zmluva (z roku 2020), ktorú táto firma podpísala so spoločnosťou Broadcom.

V tej sa zaväzuje, že bude odoberať určité komponenty (5G modemy) až do roku 2023. Po uplynutí tohto časového obdobia však Apple zrejme prejde na svoje vlastné riešenie.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.