Používanie vlastného 5G čipu bude pre Apple veľmi výhodné. Nakoľko si ho bude môcť dokonalo zladiť so zvyšnými komponentami a taktiež softvérom, vo výsledku získa zákazník výkonnú a úspornú technológiu. Dnes nájdeme v iPhone 12/13 riešenie od spoločnosti Qualcomm. No a hoci funguje dobre, povedzme si na rovinu, že by to mohlo byť aj lepšie.

 

Technologický gigant sa ale podľa všetkého s vývojom nikam neponáhľa. Ako uviedol známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 75 %), prvý 5G čip od Apple bude k dispozícii až v roku 2023, čo je relatívne ďaleká budúcnosť. V tom istom roku sa máme dočkať aj ohybného iPhonu a tak je možné, že Apple použije novú technológiu práve v ňom.

- Reklama -

Firma ušetrí

Analytik ďalej dopĺňa, že Apple vďaka tomuto kroku aj výrazne ušetrí, pretože 5G komponenty sú v súčasnosti relatívne drahou položkou. Na druhej strane sa však stále bude musieť spoliehať na svojich dodávateľov, nakoľko si modemy nebude schopné vyrábať vo vlastnej réžii.

Ako sme už naznačili vyššie, 5G čipy od Apple poskytnú vyššiu rýchlosť, nižšiu latenciu a lepšiu energetickú úspornosť. Ak si myslíte, že sa budú nachádzať len v iPhone alebo iPade, tak ste na omyle. Objavujú sa správy, že ich firma plánuje zakomponovať aj do počítačov Mac.

V spolupráci s vlastným ARM procesorom sa môže jednať o perfektné riešenie, ktoré si zamilujú milióny používateľov po celom svete. Uvidíme. Napíšte nám do komentára, ako ste spokojní s aktuálnym 5G v iPhone 12/13 vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.