Tri dni po začiatku roka 2022 dosiahli akcie spoločnosti Apple hodnotu približne 182,90 USD, čím sa cupertinska firma stala prvou spoločnosťou na svete s hodnotou 3 bilióny amerických dolárov. Po dosiahnutí tohto maxima sa však akcie výrobcu iPhonov v posledných mesiacoch prepadli o približne 25 %, pričom firma má dnes podstatne nižšiu trhovú kapitalizáciu.

Ako už v januári napísal Zac Hall z 9to5Mac, Apple sa „čoraz viac spolieha na stále sa rozširujúce služby a pokračujúci globálny úspech iPhonu, iPadu a Macu. Apple má tiež celý rad nových trhov, ktoré chce osloviť vďaka vysokým očakávaniam od cenovo dostupného iPhonu SE 3“. Redaktor 9to5mac tiež upozornil, že technologický gigant chystá revolúciu v oblasti AR/VR a už čoskoro môže avizovať príchod prvého elektrického vozidla s autonómnym režimom jazdy Apple Car

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Hoci spoločnosť v týchto posledných fiškálnych štvrťrokoch stále láme rekordy v tržbách, v dôsledku poklesu akcií technologických spoločností stratila kapitalizáciu vo výške viac ako 800 miliárd USD. Bloomberg v súvislosti s tým uvádza, že rastúce obavy a zvýšenie úrokových sadzieb Federálnym rezervným systémom by mohlo USA uvrhnúť do recesie.

Okrem toho analytici znížili svoje odhady zisku spoločnosti Apple za tretí fiškálny štvrťrok o 7,8 %. Bloomberg dopĺňa, že prognózy tržieb sa v rovnakom období znížili približne o 4,2 % a „akcie majú tiež najnižší podiel nákupných ratingov analytikov za viac ako rok“.

Prečítajte si tiež  6 zaujímavosti o akciách spoločnosti Apple, o ktorých ste určite nevedeli

Hoci má Apple v najbližších rokoch pripravených ešte niekoľko zaujímavých oznámení v súvislosti s AR/VR alebo dokonca vlastným vozidlom, v súčasnosti sa musí spoliehať len na služby a produkty, ktoré už poznáme a sú pravidelne vylepšované.

Bude to ale stačiť na to, aby sa spoločnosť vrátila ku trhovej hodnote 3 biliónov dolárov? Na túto odpoveď si budeme musieť počkať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.