Ako píše agentúra Bloomberg, spoločnosť Apple minulý týždeň ukázala svoju pripravovanú náhlavnú súpravu AR/VR členom správnej rady, čo naznačuje, že zariadenie je v pokročilom štádiu vývoja a mohlo by byť v dohľadnej dobe uvedené na trh.

Technologický gigant mal tiež urýchliť vývoj softvéru, ktorý bude pracovať s týmto sofistikovaným zariadením. Názov operačného systému by mal byť „RealityOS“ alebo skrátene „rOS“ a postavený bude na základe iOS.

Ako nám nedávno naznačili informácie z pozadia spoločnosti, inžnieri na svojej prvej náhlavnej súprave pracujú už niekoľko dlhých rokov. Prvé zmienky o technických problémoch sa datovali až do roku 2017, pričom vývoj započal ešte podstatne skôr.

Poriadne drahý hardvér 

Celý systém má mať (ako už býva zvykom) elegantný dizajn a na hlave bude držať za pomoci špeciálneho pásu, ktorý bude pripomínať remienok Apple Watch. Jednou z priorít, ktorú si určila spoločnosť Apple je to, aby bol AR/VR Headset čo možno najľahší a najpohodlnejší.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Vo vnútri sa majú nachádzať dva micro-OLED displeje s rozlíšením 4K alebo 8K, 15 modulov fotoaparátu, výkonný procesor zo série čipov „M“, funkcia sledovania očí, podpora gest rukami, priestorový zvuk a mnoho ďalšieho.

Toto všetko však nebude lacné a Apple si má pýtať za prvé verzie náhlavnej súpravy až 3 000 $ (čo je ďaleko viac ako konkurencia). Predstavenia by sme sa mali dočkať koncom tohto roka, alebo najneskôr v roku 2023. Do roku 2030 by potom okuliare postavené na princípe náhlavnej súpravy mohli úplne nahradiť iPhone. Nechajme sa prekvapiť, či sa tieto ambiciózne plány stanú skutočnosťou.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -