Plánovaný Apple Headset sa navzdory komplikáciám posúva o čosi bližšie k realite. Spoločnosť Apple podľa analytických zdrojov dokončila kľúčové výrobné testy svojej dlho avizovanej náhlavnej súpravy pre rozšírenú a virtuálnu realitu.

Prečítajte si tiež  Mesačné predplatné softvéru? V prípade Apple headsetu zrejme áno

S odvolaním sa na informácie od dodávateľov komponentov, zariadenie údajne ukončilo druhú fázu technických validačných testov aby sa zabezpečilo, že prototypové jednotky spĺňajú ciele a špecifikácie návrhu spoločnosti Apple. Je teda viac než možné, že Apple headset sa nakoniec predstaví už počas tohoto alebo nasledujúceho roka.

Hoci sa všeobecne predpokladalo, že náhlavná súprava Apple bude uvedená na trh v tomto roku, nedávna správa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg spochybnila šance na jej uvedenie. Táto správa však opäť roztáča kolotoč leakov a odhadov. Apple však oficiálne stále nič nepotvrdilo a preto si budeme musieť počkať, či budú odhady pravdivé.

Apple VR HeadsetApple VR Headset

O práci spoločnosti Apple na operačnom systéme náhlavnej súpravy s označením realityOS, sa hovorí už od roku 2017. Existencia operačného systému však bola potvrdená len nedávno, keď sa našli odkazy v zdrojovom kóde iOS a App Store.

Táto správa predstavuje ďalší náznak toho, že náhlavná súprava Apple sa blíži k sériovej výrobe aj keď časový rámec oznámenia finálneho zariadenia sa teraz zdá byť nejasne situovaný niekde okolo roku 2022 alebo 2023. Ak by Apple predsa len malo headset uviesť na trh, skôr ako koncom tohoto roka to nebude.

Prečítajte si tiež  Nový kód odhaľuje práce na novom operačnom systéme pre Apple headset

Jeho potenciálne predstavenie by sa preto mohlo odohrať niekedy počas jesenných konferencií Apple Keynote. Čo si o tomto zariadení myslíte vy? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.