Spoločnosť Apple nám už v priebehu dnešného večera predstaví viacero nových produktov, medzi ktoré by mal patriť aj úplne nový monitor. Podľa dostupných informácií nemá nahradiť profesionálny Pro Display XDR, ktorý Apple ponúka od roku 2019 ale do predaja sa má zaradiť po jeho boku.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

V praxi bude predstavovať lacnejšiu alternatívu s menšou 27″ uhlopriečkou (oproti 32″) a taktiež menej sofistikovanými technológiami. Spoločnosť Apple zrejme tento monitor nevybaví technológiou mini-LED, no dočkať by sme sa mali aspoň 120 Hz obnovovacej frekvencie či vysokého 5K rozlíšenia.

Samotný dizajn bude inšpirovaný iMacom 24″, ktorý spoločnosť Apple predstavila ešte minulý rok. Ako môžete vidieť sami, hrúbka zariadenia je naoko veľmi podobná s tým, že monitor nemá „hrubú bradu“ v spodnej časti. Predpokladáme, že v jeho útrobách by sa mohli skrývať aj slušné reproduktory. To je však len čisto naša domnienka.

Budúci majiteľ sa má tiež tešiť na vstavaný stojan, ktorý síce nebude tak univerzálny ako Pro Stand za 1099 € pre Pro Display XDR, no na strane druhej si zaň už nebude potrebné priplácať.

Podľa autora konceptu, ktorý sa vraj zakladá na informáciach priamo z Apple, si na monitore budeme môcť nastaviť sklon, no nie výšku. Veríme však, že toto je „nedostatok“, na ktorý si človek rýchlo zvykne.

Renders By Ian

Ak vás zaujíma odhadovaná cena monitora, tá zatiaľ na internet neunikla, no podľa analytikov by sa mohla pohybovať na hranici 1 000 €. Predsa pôjde stále „len“ o monitor a nie o iMac, ktorý by v prípade väčšej verzie mohol v budúcnosti štartovať zhruba na dvojnásobnej sume. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
instagram://user?username=svetapplesk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -