Mark Gurman vo svojom prvom tohtoročnom príspevku pre agentúru Bloomberg uviedol, že nový monitor, na ktorom spoločnosť Apple pracuje bude približne o polovicu lacnejší než Pro Display XDR. Jeho predstavenia by sme sa mali dočkať v priebehu roka 2022.

Správa konkrétne nehovorí o tom, že by mal tento produkt Pro Display XDR úplne nahradiť ale skôr doplniť. Používateľ teda bude mať na výber, či si zaobstará obrovský displej určený pre profesionálov alebo jeho dostupnejšiu verziu pre bežných spotrebiteľov.

Gurman informoval o vývoji ďalšieho monitora od Apple už v januári 2021 a vtedy svoju správu komunikoval tak, že pôjde o priameho nástupcu Thunderbolt displeja, ktorý Apple predávalo v rokoch 2011 až 2016.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Dobre by mohol poslúžiť napríklad aj používateľom, ktorí vlastnia MacBook a chcú ho zúžitkovať v rámci kancelárskeho stola (s väčším monitorom, nezávislou klávesnicou a myšou).

Taktiež však môže byť zaujímavý pre tých, ktorí si kúpia Mac mini s procesorom M1. Tí totiž nepotrebujú tú najšpičkovejšiu techniku, no potrpia si na kvalite a sú ochotní za ňu čo to zaplatiť.

Na vývoji monitora sa môže podieľať LG

Apple monitorV tomto bode ale nesmieme zabudnúť ani na minulo-mesačné predpovede od leakera menom dylandkt, ktorý tvrdil, že spoločnosť LG vyvíja tri nové samostatné monitory určené pre spoločnosť Apple. Napokon teda nemusí ísť len o jeden konkrétny kus.

Prečítajte si tiež  Čistenie monitora, displeja alebo TV. Toto je 6 zásad, ktoré treba dodržiavať

Najmenší z nich by mal byť založený na súčasnom 24″ iMacu, druhý na 27″ iMacu a tretí na vrcholovom 32″ iMacu, ktorý bude predstavený niekedy v tomto roku. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám spoločnosť Apple napokon naservíruje.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.