Ešte pred predstavením AirTagu sa špekulovalo, že spoločnosť Apple prinesie vlastný systém nabíjania, prípadne, že toto zariadenie bude fungovať len na jedno použitie. Z ekologického a ani ekonomické hľadiska by to ale nedávalo zmysel.

V Cupertine preto AirTag vybavili klasickou gombíkovou batériu s označením CR2032, ktorá sa často používa napríklad aj v kľúčoch od áut alebo ovládačoch nezávislého kúrenia. Jej výmena je úplne jednoduchá a dostanete sa k nej prostredníctvom zadnej kovovej časti lokalizátora, ktorú najprv uvoľníte a potom úplne vyberiete.

Vedieť vám dá iPhone

Určite vás ale zaujíma, akým spôsobom AirTag varuje majiteľa, že už bude čoskoro vybitý. Nikto by sa nechcel dostať do situácie, že by mu došla šťava vtedy, keď ho náhodou stratí alebo zabudne spolu so svojimi kľúčmi, peňaženkou či kabelkou na neznámom mieste.

Nakoľko toto drobné zariadenie neustále komunikuje s iPhonom a ďalšími Apple produktami cez systém Nájsť, AirTag vám jednoducho pošle notifikáciu, že by bolo potrebné vymeniť batériu.

Často sa to ale stávať nebude, pretože vďaka úspornej technológii Bluetooth LE vydrží s jednou gombíkovou batériou cca 1 rok. Potom za pár centov kúpite druhú a s používaním AirTagu pokračujete ďalej.

Lokalizátor si už môžete predobjednať u autorizovaného predajcu m:zone a to za 35,00 € (1 kus) alebo za 119,00 € (4 kusy). Dodávky ku zákazníkov začnú chodiť čoskoro. Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Apple už vypláca odškodné za kauzu Battterygate, kde úmyselne spomaľoval iPhony: Toľkoto dostanú poškodení
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.