Spoločnosť Apple začiatkom tohto týždňa ohlásila spustenie predaja očakávanej súpravy Apple Vision Pro. V mnohých ohľadoch bude toto zariadenie jedným z najpokročilejších svojho druhu. V jednej základnej špecifikácii by sme však od neho očakávali viac.

Apple potichu aktualizoval svoju oficiálnu stránku produktu o niekoľko detailov, ktoré až doteraz verejnosti neodhalil. O nové informácie sa spoločnosť podelila aj v prípade batérie, ktorá podľa tvrdení Apple vydrží len 2,5 hodiny „všeobecného používania“ na jedno nabitie. Ako to už býva zvykom, Apple uvádza výdrž batérie pomocou dĺžky prehrávania videa (video playback), pričom výdrž Apple Vision Pro bude závisieť od formátu sledovaného obsahu.

Spoločnosť definuje všeobecné použitie ako vykonávanie úloh, ktoré zahŕňajú prehrávanie videa, surfovanie na internete, priestorové snímanie videa a volanie cez FaceTime.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Apple naviac uvádza, že externá batéria zariadenia je optimalizovaná na dlhšiu prevádzku pri sledovaní 2D video-obsahu. Ak si však na náhlavnej súprave pustíte napríklad náročnejšiu hru, počítajte naopak s horšou výdržou.

Apple Vision Pro batéria
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple tiež predtým uviedla, že zariadenie Vision Pro možno používať neobmedzene dlho, ak je samotná batéria pripojená k externému zdroju napájania. Tento text bol však zo stránky produktu odstránený. To naznačuje, že finálna verzia, ktorá už čoskoro vstúpi do predaja, nebude disponovať touto špecifikáciou.

Predobjednávky pre náhlavnú súpravu by mali začať na americkom trhu už 19. januára 2024 o 5. hodine ráno. Na Slovensku bude v tom čase 14:00.

Prvé kusy sa potom k zákazníkov dostanú najskôr 2. februára, kedy má byť Apple Vision Pro oficiálne naskladnený v kamenných prevádzkach a rovnako na skladoch pre Apple Online Store.

Prečítajte si tiež  Apple láka na Vision Pro novou reklamou: Použil podobný scenár, ako pri prvom iPhone

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -