Portál Kantar Brandz každoročne zverejňuje celosvetový rebríček firiem s najväčšou hodnotou, kde ako už tradične nesmie chýbať ani jablková spoločnosť. Tento rok je však pre giganta z Cupertina naozaj výnimočný. Apple sa v ňom totiž prvýkrát od roku 2015 umiestnila na prvom mieste a stala sa najhodnotnejšou značkou sveta.

Prečítajte si tiež  AKTUALIZOVANÉ: Apple po prvýkrát od roku 2017 výrazne zdraží iPhone (14). Toto sú očakávané ceny

Rebríček nie je odrazom ziskov firmy, ale je založený na hodnote samotného názvu značky. Inými slovami to znamená akú prémiu si spoločnosť dokáže účtovať vďaka vnímaniu značky verejnosťou. Podľa portálu Kantar je hodnota v prípade spoločnosti Apple o niečo menej ako miliarda dolárov.

Jablkový kráľ opäť zasadol na trón

Vďaka 55% nárastu hodnoty značky si Apple polepšilo o jedno miesto a prvýkrát od roku 2015 si spoločnosť zabezpečila prvé miesto v globálnom rebríčku. S celkovou hodnotou značky 947 062 miliónov dolárov je teraz Apple jasným globálnym lídrom vďaka svojej sile v okruhu hardvéru, softvéru a ponúkaných služieb.

Zdroj: Apple

Spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom trhu uviedla, že spoločnosť Apple bola tento rok príkladom dvoch trendov a to luxusného a technologického sortimentu. Hodnota špičkových značiek v oblasti luxusných a spotrebných technológií vzrástla až o 45%.

Takto vyzerá rebríček najhodnotnejších značiek sveta:

  1. Apple
  2. Google
  3. Amazon
  4. Microsoft
  5. Tencent
  6. McDonalds
  7. Visa
  8. Facebook
  9. Alibaba
  10. Louis Vuitton

Spoločnosť Apple sa samozrejme pravidelne umiestňuje na popredných miestach v podobných prestížnych rebríčkoch, čoho dôkazom je aj jej januárový úspech v rebríčku Brand Finance Global 500. K úspechu dopomohlo hlavne rozšírenie portfólia služieb, ktoré vyrába pre Apple rozprávkové peniaze. Reč je hlavne o Apple Music, Apple TV+ alebo poplatky z digitálneho obchodu App Store.

Hodnota značky Apple aj naďalej porastie

Obrovský rast týkajúci sa nie len ziskov ale aj vnímania značky je očakávaný najmä od predstavenia a následného uvedenia Apple Headsetu pre virtuálnu a rozšírenú realitu. Firma plánuje naviac uviesť aj inteligentné okuliare, ktoré by mohli doraziť už v roku 2024. Na ktorý z týchto revolučných produktov sa tešíte Vy? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Apple glasses okuliare od apple ios
Zdroj: iDropNews

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -