Ako píše 9to5mac, v súvislosti s náhlavnou súpravou pre zmiešanú realitu od spoločnosti Apple, ktorá by mala kombinovať technológie rozšírenej (AR) a virtuálnej (VR) reality v jednom zariadení, sa toho v Cupertine deje pomerne dosť. Nie je to však všetko.

Technologický gigant má zároveň pracovať aj na nových inteligentných okuliaroch pre AR, ktoré by mohli byť ešte dostupnejším produktom. Ako uvádza analytik spoločnosti Haitong Intl Tech Research Jeff Pu, toto zariadenie bude k dispozícii koncom roka 2024.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Analytik vo svojej správe určenej pre investorov dodáva, že spoločnosť Luxshare zostane jedným z hlavných dodávateľov Apple zariadení, ktoré prídu na trh medzi koncom roka 2022 až 2024. Spomedzi všetkých zariadení analytik vyzdvihuje najmä produkty ako Apple Watch Series 8, iPhone 14 a náhlavnú AR/VR súpravu.

Pu sa však viac ako to domnieva, že spoločnosť Apple plánuje v druhej polovici roka 2024 predstaviť aj nové AR okuliare. Tie by mali byť tak ambicióznym produktom, že do desiatich rokov úplne nahradia iPhone. Toto je však zatiaľ iba zbožné prianie analytikov.

Informácií máme zatiaľ veľmi málo 

Apple glasses okuliare od apple ios
Zdroj: NextPit

V tejto chvíli žiaľ nie sú známe žiadne bližšie podrobnosti o tomto zariadení. Zatiaľ vieme iba toľko, že na rozdiel od náhlavnej súpravy AR/VR budú AR okuliare kvôli konštrukčným obmedzeniam do veľkej miery závislé od iPhonu.

Analytik Ming-Chi Kuo v roku 2019 uviedol, že údajné Apple Glasses“ budú fungovať skôr ako sekundárny displej pre iPhone. V podstate rovnako fungovala v roku 2015 aj vôbec prvá generácia inteligentných hodiniek Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

Na druhej strane, náhlavná súprava pre zmiešanú realitu, by mala mať robustnejšiu konštrukciu, aby sa prispôsobila jej výkonnému hardvéru, schopnému spracovávať AR a VR obsah vo vysokom rozlíšení a nezávisle od iných zariadení. Aj z tohto dôvodu môže byť tak drahá, že si ju na rozdiel od AR okuliarov bude môcť dovoliť len malé percento profesionálnych používateľov. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -