Umelá inteligencia zažila za posledný rok ohromný rozkvet, na základe čoho nás táto revolučná technológia obklopuje z každej strany. Spoločnosť Apple plánuje naskočiť do rozbehnutého vlaku, kde sa chystá pobiť o prvenstvo s konkurenciou.

Apple pracuje na mnohých funkciách založených na generatívnej AI. Najzaujímavejšou vychytávkou je nová verzia hlasovej asistentky Siri, ktorá by mohla fungovať lokálne priamo na zariadení. O túto správu sa podelil analytik Mark Gurman vo svojom novom príspevku pre Bloomberg.

Hoci generálny riaditeľ Tim Cook tvrdí, že Apple sa venuje technológii generatívnej AI už dlhšiu dobu, vedenie spoločnosti Apple bolo prekvapené rýchlym nárastom záujmu o AI v priemysle. Vzhľadom na tento fakt sa od minulého roka zúfalo snaží nabrať tempo a priniesť vlastné riešenie.

Siri dostane prvku umelej inteligencie

Za úsilím spoločnosti Apple v oblasti umelej inteligencie stoja senior viceprezident pre strojové učenie a stratégiu umelej inteligencie John Giannandrea a senior viceprezident pre softvérové inžinierstvo Craig Federighi. Na tomto projekte sa podieľa aj Eddy Cue, senior viceprezident spoločnosti Apple pre služby.

Doterajšie predpoklady hovoria o tom, že Apple sa zrejme bude snažiť zlúčiť prvky umelej inteligencie s hlasovou asistentkou Siri. Je teda viac než možné, že o pár rokov nám iPhone ponúkne kompletnú generatívnu AI v rámci operačného systému iOS či macOS.

Apple plánuje investovať do výskumu umelej inteligencie 1 miliardu dolárov ročne. V súčasnosti sa interne diskutuje o tom, či by mal Apple nasadiť generatívnu umelú inteligenciu priamo v zariadení, v cloude alebo hybridným spôsobom.

Ktorou cestou sa gigant z Cupertina rozhodne ísť sa môžeme dozvedieť už v priebehu budúceho roka, keďže základy pre novú technológiu by mali byť položené v systéme iOS 18. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Spotify zmení svet podcastov: Umelá inteligencia vám ich umožní počúvať v akomkoľvek jazyku

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -