Informácie ohľadom projektu Apple Car (pod kódovým označením aj Apple Titan) prenikajú na verejnosť prakticky už viac ako päť rokov. Je to dôkaz toho, že sa v Cupertine skutočne zaoberajú myšlienkou predstavenia svojho vlastného vozidla, alebo aspoň systému, ktorý ponúkne autonómnu jazdu.

Podľa analytika Dana Ivesa zo spoločnosti Webush môžeme očakávať, že firma oznámi viacej informácií ohľadom tohto prísne utajovaného projektu už v priebehu roku 2021. No a aby to bolo ešte zaujímavejšie, správa môže byť zverejnená v nasledujúcich 3 – 6 mesiacoch. Inými slovami najneskôr v čase, keď sa predstaví iPhone 13

- Reklama -

Finálne auto bude dostupné až v roku 2024 alebo neskôr

Ives ponúkol exkluzívne komentáre v televízii CNBC, kde tiež zdôraznil, že Apple nevydá svoje vlastné auto skôr, než v roku 2024. To však neznamená, že tento projekt neoznámi verejnosti skôr, napríklad v podobe konceptu, respektíve prototypu.

Analytik taktiež dopĺňa, že Apple musí nájsť v prvom rade partnerov, ktorí mu toto vozidlo budú vyrábať.

Ako iste viete, začiatkom roka sa objavili špekulácie, že by to mohol byť Hyundai alebo Kia. Neskôr sa však od týchto tvrdení upustilo.

Kúpili by ste si elektrické a autonómne vozidlo od Apple?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.