Hoci väčšinou prinášame pozitívne informácie, dnes budeme trošíčku šokovať, nakoľko následujúca správa zaskočila aj nás. Po preverení nabíjačiek po celom svete bolo vyhodnotené, že až 99% z nich neprešlo bezpečnostnými testami. Ak si teda kúpiš lacnú kópiu nabíjačky od Apple, ktorá je ako originál pomerne drahá, dobre zváž, či ju chceš používať. Nie je to len o tom, že ti môže poškodiť baterku, ale taký vyhorený dom tiež nepoteší!

Pre toto by si mal používať originálne Apple nabíjačky!

Trh s náhradnými Apple nabíjačkami je neuveriteľne veľký. Čína je najväčší plagiátor týchto produktov a vyrobí prakticky hocičo za minimálnu cenu, len aby sa to predalo skôr, ako originál od Apple, ktorý je pre mnohých príliš drahý. Problém je ale ten, že nízka cena väčšinou znamená, že samotná nabíjačka prinesie aj nižšiu kvalitu. Nemyslíme to teraz po stránke odolnosti. Veď ani samotné kábliky od Apple nie sú najodolnejšie a človek si ich musí ochrániť takýmto spôsobom, aby mu vydržali čo najdlhšie.

- Reklama -

Akonáhle ale ani to nepomôže, musí hľadať riešenie. Najlepším riešením by bolo samozrejme zájsť do Apple Store, prípadne ku miestnemu resellerovi a zakúpiť si originálnu nabíjačku, ktorá je síce drahá, no prináša záruku, že sa nič nestane, nakoľko spĺňa všetky bezpečnostné certifikáty a rovnako tak prešla schvaľovacím procesom od Apple. Takýchto nabíjačiek sa dá kúpiť samozrejme viac, sú síce drahšie a nepochádzajú priamo od Apple ale ide o prvotriednych výrobcov s rovnakou kvalitou.

nabíjčka - svetapple.sk

Ako ukázal výskum až 99% všetkých nabíjačiek, ktoré boli zakúpené v rôznych krajinách sveta nevyhovujú požiadavkám bezpečnosti, ktoré by mali v prvom rade spĺňať. Išlo konkrétne o 8 krajín, medzi ktoré patrila Austrália, USA či Čína. Aby sme ti uviedli presnejšie číslo, ktoré hovorí aj o počtoch nabíjačiek, musíme ťa dopredu informovať, že ich neboli desiatky, ale stovky. Dokonca týchto nabíjačiek bolo až 400 a z nich všetkých prešli bezpečnostným testom len 3! Nie nepomýlili sme sa, takéto zlé to žiaľ v skutočnosti je.

Ak niekto niečo predáva o polovicu lacnejšie, asi to nebude len tak náhoda a cenu si nevycucal z prsta. Automaticky to znamená, že s káblikom pravdepodobne niečo nebude v poriadku. Hovoríme tu napríklad o zlých súčiastkach, ktoré prípadne nemusia byť úplne kvalitné alebo slabej izolácií. Takáto nabíjačka nemusí len poškodiť iPhone a prípadne odpísať jeho batériu, ale pokojne môže spôsobiť aj požiar u teba doma a to by už bola naozaj veľká škoda. Presne preto si treba dávať pozor na to, čo kupuješ a radšej si na balení overiť, či má daný produkt certifikát od Apple. Pokiaľ si si totižto kúpil telefón za bezmála 1000 euro, na kábliku za 10 eur určite nešetri, neoplatí sa ti to!

Nabíjačka - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.