Pozrite sa na niekoľko zábavných obrázkov, ktoré ukazujú šialené dizajny Apple Car, inšpirované počítačmi alebo inými zariadeniami od spoločnosti Apple.

Áno, aj keď sú nereálne, autor si dal veľmi záležať a veríme, že vás aspoň s úsmevom na tvári pobavia. Poďme na to.

1. iCar Macintosh ala Macintosh (1984)

Jedným z prvých, skutočne revolučných produktov od spoločnosti Apple bol Macintosh v roku 1984. Malý biely počítač mal hranaté tvary a veľmi elegantný dizajn.

Na tomto koncepte ho pripomína napríklad predný výduch chladiča v tvare otvoru pre diskety či obrovské čelné okno prepojené s panoramatickou strechou, ktoré odkazuje na displej. Celkový tvar je potom inšpirovaný myšou, ktorá bola po prvýkrát dodávaná práve ku Macinstohu. Veľmi nápadité!

2. iCar G3 ala iMac G3 (1998)

iMac G3 je veľmi významný produkt. V roku 1998 doslova zachránil Apple pred istým krachom, pričom za jeho dizajnom stojí dnes už legendárny Jony Ive a Steve Jobs. Koncept Apple Car, ktorý môžete vidieť vyššie vychádza z mnohých farebných prevedení tohto počítača. Na danú dobu išlo o niečo nezvyčajné a nadčasové.

Čelné okno opäť znázorňuje displej a zadná časť uchop pre zdvihnutie počítača. Hoci to celé pôsobí originálne a zaujímavo, nemôžeme si pomôcť, že z vtáčej perspektívy tento koncept viacej pripomína vysávač ako auto. Ako sa ale hovorí, 100 ľudí = 100 chutí.

3. iCar Power ala Power Mac G5 (2003) 

Apple predstavilo v roku 2003 dizajn stolného počítača, ktorý ani po takmer dvoch desaťročiach nevyzerá zastaralo. Power Mac G5 má nádhernú hliníkovú konštrukciu s jednoduchými tvarmi a samozrejme veľmi výkonným a funkčným chladením.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 noviniek, ktoré dorazili do Apple CarPlay spolu s iOS 15

Koncept bol navrhnutý presne v tejto myšlienke, pričom sa jeho autor zameral na aerodynamiku a elegantné krivky. Hoci mu chýbajú predné svetlá, sme si istí, že by to malo Apple nejako podchytené. Mohli by byť napríklad ukryté v prednej mriežke chladiča, čo poviete?

2. iCar Air ala MacBook Air (2008)

Aj keď by to bola pre Apple obrovská revolúcia, lietajúce autá zatiaľ prenechajme v rukách šikovných slovenských inžinierov. Myšlienka vozidla, postaveného na princípe MacBooku Air ale vôbec nevyzerá zle.

Celá karoséria je situovaná veľmi nízko, tesne pri ceste a nad zadnými kolesami sa nachádzajú elegantné krídla pripomínajúce stíhačku. Otázne však ostáva, ako by takéto auto prešlo certifikačnými procesmi, konkrétne ochranou pri zrážke s chodcom. V prípade nehody by to asi nebol pekný pohľad…

1. iCar 7 ala iPhone 7 (2016)

Na záver dizajn inšpirovaný najdôležitejším produktom spoločnosti Apple, iPhonom. V tomto prípade bol údajne za predlohu zvolený model „sedem„, na čo upozorňuje elegantné zaoblenie skla (odkazuje na zaoblené hrany displeja). Zvyšná konštrukcia je vypracovaná pravdepodobne z hliníka a prevedenie farby by sme označili ako Space Gray.

Na strane druhej si však nemôžeme pomôcť, že tento koncept pripomína viac iPhone 4 alebo 4S než iPhone 7. Všimnite si napríklad predné svetlá a spomeňte si na reproduktory legendárneho smartfónu od Apple z rokov 2010 a 2011.

Ktorý z uvedených konceptov sa najviac páčil vám? Napíšte nám do komentára.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJClickmachine
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here