AirPods Pro 2. generácie sú mnohými oceňované bezdrôtové slúchadlá, ktoré patria medzi to najlepšie, čo si aktuálne môžete kúpiť na trhu. Majú špičkovú kvalitu prehrávania zvuku, no takisto podporujú režimy ako ANC či Transparentný posluch. Apple ich tiež vybavilo vodeodolnosťou, reproduktorom pre nabíjacie puzdro a 30 hodinovou výdržou batérie na jedno nabitie. Môže to byť ešte lepšie? Predstavte si, že áno.

Spoločnosť Apple totiž na WWDC 2023 predstavila operačný systém iOS 17, ktorý ide ruka v ruke s firmvérom nachádzajúcim sa v AirPods Pro 2. A keďže firma chce svojim zákazníkom poskytnúť dokonalý zážitok v každej jednej situácii, do zariadenia vloží 5 nových zaujímavých vylepšení.

Ešte predtým, než sa na ne pozrieme chceme pripomenúť, že AirPods Pro 2 sa štandardne predávajú za 299 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ich získate za 238 €. Slušne teda ušetríte a získate produkt, s ktorým budete spokojní niekoľko dlhých rokov.

1. Adaptívny zvuk 

AirPods Pro 2 adaptívny zvuk
Zdroj: 9to5mac

Táto technológia bola predstavená v súvislosti s operačným systémom iOS 17 a dostanú ju jedine AirPods Pro 2. generácie. Užívať si ju teda nebudete môcť ani v najväčších a najdrahších AirPods Max.

Adaptívny zvuk kombinuje výhody aktívneho potláčania okolitých zvukov a režimu priehľadnosti. Pokiaľ patríte ku používateľom, ktorým vadí prílišné obmedzenie, alebo naopak prílišná „otvorenosť“ jedného, alebo druhého režimu, adaptívny zvuk budete milovať. Dokonalo ich kombinuje a automaticky medzi nimi prepína.

Predstavte si, že kráčate po parku a nevyrušuje vás krik malých detí, alebo iné zvuky. Za vami sa však bude rútiť cyklista, ktorý vás upozorní zvončekom a to AirPods Pro 2 do vašich uší prenesú.

Rovnako sa môžete pohybovať po byte a vykonávať bežné činnosti, pri ktorých nepotrebujete tlmiť okolie. Akonáhle však niekto zapne vysávač, slúchadlá sa postarajú o to, aby ste o ňom vôbec nevedeli. Apple to popisuje ako „kúzlo“.

2. Pohodlnejšie konverzácie v hlučných priestoroch 

AirPods Pro 2
Zdroj: Laptops Villa

AirPods sa vždy snažili o to, aby svojim používateľom zjednodušili život. Aj preto ich mnohí nevyužívajú len na počúvanie hudby, ale aj ako handsfree. Volať sa dá cez ne celé hodiny a navyše môžete ľahko používať iba jedno slúchadlo.

Apple sa však v roku 2023 zameralo na to, aby ľuďom pomocou AirPods Pro 2 zjednodušilo konverzáciu aj vo fyzickej podobe. Ide napríklad o situácie, kedy sa nachádzate niekde v bare, kde je hlasná hudba a snažíte sa rozprávať s osobou, ktorej ťažko rozumiete.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro Max bude drahší, ako iPhone 14 Pro Max. Toto je dôvod

Vďaka funkcii „Conversation Awareness„, ktorú dostanú práve AirPods Pro 2 už na jeseň 2023, budú potlačené všetky ostatné zvuky a zároveň zosilnený hlas s osobou, s ktorou komunikujete. Vďaka tomu budete lepšie počuť, čo presne hovorí.

3. Jednoduché stlmenie mikrofónu 

AirPods Pro
Zdroj: Unsplash / Malt Helmhold

Už o niekoľko mesiacov budú AirPods Pro 2. generácie schopné jednoduchým spôsobom stlmiť, alebo naopak zapnúť zvuk počas telefónneho hovoru. Všetko to urobíte jednoduchým stlačením nabíjacej stopky.

A aj keď to možno neznie tak revolučne, ako napríklad Adaptive Audio alebo Conversation Awareness, v praxi ide o ďalšiu šikovnú funkciu, ktorú si v priebehu dlhých hovorov zamilujete.

Loopi Eco Case
Reklama

Už nebudete musieť z vrecka vyťahovať svoj iPhone, alebo klikať na tlačidlo stíšenia na počítači Mac. Dôležité je zdôrazniť, že táto novinka bude fungovať na všetkých modeloch AirPods!

4. Personalizovaný zvuk

AirPods Pro
Zdroj: Unsplash / Malt Helmhold

Ďalšou užitočnou novinkou je personalizovaný zvuk, ktorý využíva strojové učenie na to, aby pochopil podmienky prostredia, v ktorom sa aktuálne nachádzate a automaticky tak doladil váš zvukový, respektíve mediálny zážitok.

Táto funkcia by mala vedieť prispôsobiť hlasitosť, ako aj prehrávanie. Vďaka tomu bude nosenie AirPods ešte pohodlnejšie.

5. Lepšie automatické prepínanie

AirPods Pro a iPhone na fotke
Zdroj: Unsplash / Luka Petranovic

Čerešničkou na torte je potom automatické prepínanie medzi zariadeniami, ktoré v prípade AirPods funguje už nejaký ten piatok. Spoločnosť Apple ale sľúbila, že po najbližšej aktualizácii operačných systémov bude celý proces rýchlejší a spoľahlivejší.

Vďaka tomu bude prechod z vášho obľúbeného podcastu na iPhone na pracovný hovor na počítači Mac ešte jednoduchší, než kedykoľvek predtým. AirPods Pro 2. generácie sa stanú vďaka týmto zmenám oveľa osobnejším zariadením.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -