7iPod – 1000 skladieb vo vrecku (2001)

prvy ipod 2001
Zdroj: Unsplash (Cartoons Plural)

Pre mnohých ľudí je hudobný prehrávač tým produktom, ktorý spoločnosť Apple značne spopularizoval. Keď sa v roku 2001 dostal na pulty obchodov prvý iPod, na trhu už boli aj iné MP3 prehrávače. iPod však robil veci inak.

Či už to bol elegantný dizajn, intuitívne rolovacie koliesko, alebo ikonické biele slúchadlá, práve s týmto zariadením bolo počúvanie hudby „štýlové“. Navyše ste si na jeho disk mohli uložiť až 1000 skladieb, čo bolo na danú dobu nevídané.

Prečítajte si tiež  Prečo hodil Steve Jobs prototyp iPodu do akvária? Tento príbeh vás pobaví

Netrvalo dlho, a iPod presiahol to, na čo bol pôvodne určený. To znamená, že už ste si na ňom nemuseli púšťať iba hudbu ale aj množstvo iného obsahu. Či už šlo o podcasty, filmy alebo hry, celú svoju knižnicu ste si vo svojom vrecku vedeli zobrať prakticky kdekoľvek. A to ľudia milovali.

iPod debutoval s jediným modelom dostupným len v jednej farbe, ale čoskoro sa rozrástol na celý rad produktov, v ktorých si každý používateľ našiel svoj tvar a veľkosť. Hoci je dlhá história iPodu pôsobivá, jeho výroba bola ukončená v roku 2022 po viac ako dvoch desaťročiach. Čísla hovoria jasnou rečou a 450 miliónov predaných kusov sa jednoducho nedá označiť za neúspech.