Každý koniec je začiatkom niečoho nového. Týmito slovami opisuje Apple svoje rozhodnutie pre ukončenie predaja jedného zo svojich najikonickejších zariadení. Legendárny iPod Touch sa tak lúči po dlhých rokoch služby a ukončuje nie len výrobu, ale aj predaj. Dôvodom pre tento krok je obsiahnutie možností a funkcií iPodu takmer vo všetkých zariadeniach, ktoré jablková firma ponúka.

Prečítajte si tiež  iPhone mohol vyzerať podobne ako Nokia. Zabudnutý prototyp odhaľuje šialené plány spoločnosti Apple

Zariadenie iPod touch je posledným zostávajúcim figurantom z radu iPod, ktorý sa dal (momentálne ešte stále dá) kúpiť v oficiálnych obchodoch. Od predstavenia poslednej generácie prešli už tri roky, nakoľko práve v máji 2019 uzrel svetlo sveta momentálny a zároveň posledný model iPodu Touch.

Ako hovorí samotná spoločnosť Apple, „duch iPodu“ žije aj naďalej v ostatných zariadeniach. Modelový rad iPodov bez pochyby redefinoval nie len hudobný priemysel, ale aj spôsob akým používatelia objavujú, počúvajú a zdieľajú hudbu. Tieto možnosti sú v posledných rokoch dostupné ako v iPhonoch, iPadoch a Macoch, tak aj na Apple Watch alebo v reproduktoroch HomePod. Z tohoto dôvodu už iPod prakticky prestal dávať zmysel.

Zdroj: Apple

Legenda, ktorá zmenila hudobný svet

Zdá sa to až neuveriteľné, ale spoločnosť Apple predstavila prvý iPod pred 21 rokmi v októbri 2001. Už na prvý pohľad bolo jasné, že sa jedná o revolučné hudobné zariadenie, vďaka ktorému môžu mať fanúšikovia vo vreckách tisíce skladieb naraz. Spoločnosť Apple uviedla mnoho verzií iPodu vrátane iPod Shuffle, iPod nano a iPod touch. Nasledoval však pochopiteľný koniec jednotlivých generácií, nakoľko práve iPhone obsiahol všetky dostupné funkcie iPodu.

Ak si chcete ešte pred neodvratným koncom predaja toto zariadenie zaobstarať, nezúfajte. iPod touch bude stále možné zakúpiť cez webový obchod Apple Store, v maloobchodných predajniach Apple a u autorizovaných predajcov Apple do vyčerpania zásob.

Prečítajte si tiež  Aj takto mohol vyzerať prvý iPod Nano. Na internete sa objavili prototypy, ktoré mali byť zničené

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -