Inteligentná domácnosť je téma, o ktorej vás budeme informovať čoraz častejšie. Ovládanie niektorých prvkov cez telefón budeme robiť automaticky. Toto je len začiatok. Dnes vám ukážeme nádherné svietidlá s podporou HomeKitu od spoločnosti Nanoleaf.

Inteligentné svietidlá sú budúcnosť.

O HomeKite sa toho v poslednej dobe rozpráva pomerne dosť. Môže za to napríklad aj fakt, že sa ho Apple rozhodlo prezentovať na CES 2020. Táto udalosť je pre technologické spoločnosti mimoriadne dôležitá. Jablková spoločnosť sa tu vracia po 28. rokoch. Podľa všetkého ide teda o dokonalé miesto, kde sa budú dať odprezentovať nové technológie do našej domácnosti.

Svoje o tom vie určite aj spoločnosť Nanoleaf, ktorá pár dní pred samotnou výstavou predstavila nové produkty. Všetky majú už samozrejme vstavanú podporu aplikácie „domácnosť“ vo vašom iPhone. Nebudeme sa tu zaoberať ale všetkými produktami, ktoré firma predstavila. Bolo ich naozaj dosť. Medzi inými napríklad aj inteligentné žiarovky.

Nás však najviac oslovili šesťuholníky alebo aj „hexagony„. Tie sa lepia na stenu a dokážu svietiť rôznymi farbami. V kombinácii s moderným nábytkom vyzerá tento prvok absolútne úžasne. Samotný systém panelov bol predstavený ešte začiatkom roka 2019. Pre rok 2020 sú zdokonalené a vylepšené. Čo na ne hovoríte?

Nebudeme musieť zapínať/vypínať svetlo tak ako doteraz

Firma má tiež systém Nanoleaf Learning Series. Z názvu ste pravdepodobne pochopili, že sa dokáže vďaka umelej inteligencii čo to naučiť. Svietidlá tak vedia prispôsobiť farbu vašej aktuálnej nálade alebo sa napríklad prispôsobiť osvetleniu v miestnosti.

Toto sú nádherné svietidlá s podporou HomeKitu.
Toto sú nádherné svietidlá s podporou HomeKitu.

Spoločnosť chce aby svietidlá neboli závislé len na aplikáciach v smartfónoch alebo hlasových asistentoch. Chce aby človek zapínanie/vypínanie svetla postupne vôbec neriešil. To či sa jej to podarí ukáže až čas. Každopádne produkty majú nádherné, to sa musí uznať… Napíšte nám do komentárov, či sa páčia aj vám.

Toto sú nádherné svietidlá s podporou HomeKitu.
Toto sú nádherné svietidlá s podporou HomeKitu.
Prečítajte si tiež  iOS 16 mení spôsob prehrávania hudby na uzamknutej ploche
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here