App Store si za posledné roky vyslúžil celú plejádu výčitiek a kritiky a to nie len zo strany vývojárov a poskytovateľov aplikácií. Zdá sa, že kolotoč sa nezastavuje a jablková firma opäť vymýšľa ďalšie „vylepšenie“. Podľa najnovších zdrojov Apple testuje novú funkciu, ktorá by vývojárom umožnila automaticky účtovať používateľom poplatky pri zvýšení ceny predplatného.

Prečítajte si tiež  Koľko míňajú používatelia smartfónov v App Store v porovnaní s Google Play?

V súčasnosti Apple žiada zákazníkov, aby výslovne súhlasili so zvýšením ceny predplatného, keď sa suma zvýši. Ak zákazník neklikne na prezentované tlačidlo „Súhlasím s novou cenou“, jeho predplatné sa automaticky zruší. Ak sa však zavedie nová funkcia, ktorú Apple testuje, zákazníci môžu byť jednoducho upozornení iba na nadchádzajúcu zmenu bez možnosti zrušenia.

Upozornenie na zvyšovanie cien sa nekoná

Keď služba Disney+ v USA nedávno zvýšila svoje ceny na 7,99 USD mesačne, niektorí vývojári si všimli, že aplikácia odoslala oznámenie s upozornením na zvýšenie ceny. Predplatitelia služby Disney+ dostali oznámenie s veľkým tlačidlom „OK“, ktoré ich informovalo o zmene, ale nebolo v ňom zabudované tlačidlo na odhlásenie. Aplikácia namiesto toho poskytovala iba odkaz na zmenu predplatného.

Firma Apple je s touto funkciou zatiaľ v štádiu pilotného testovania. Do pilotného projektu sú zapojení vývojári z rôznych kategórií aplikácií, veľkostí organizácií a regiónov. Ak sa táto zmena rozšíri vo väčšej miere, používatelia App Store budú musieť pozornejšie sledovať svoje predplatné. Bez expresného súhlasu, ktorý je v súčasnosti zavedený teda bude ľahšie, aby zvýšenie cien prešlo bez povšimnutia.

Spoločnosť Apple nechcela poskytnúť viac podrobností o pilotnom teste a neponúkla informácie o aplikáciách, ktoré sú v súčasnosti zapojené.

Hoci táto zmena nepoteší asi nikoho, v prípade jej zavedenia sa s ňou budeme musieť popasovať. Ak máte svoje predplatné viazané na Apple ID alebo si predplácate jednu z aplikácií či členstiev cez App Store, pozorne si prečítajte každé upozornenie na subscription, ktoré dostanete.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -