Od oficiálneho spustenia streamovacej platformy Apple TV+ uplynuli už viac ako dva roky. Hoci jablková filmovo-seriálová služba rastie veľmi pomaly, za posledných päť mesiacov sa jej podiel na globálnom trhu poriadne zvýšil. Gigant z Cupertina sa tak znova o čosi viac priblížil k HBO Max.

Prečítajte si tiež  Služba HBO MAX oficiálne dorazila na Slovensko. Koľko stojí a ako ju aktivovať?

Podľa novej správy spoločnosti JustWatch Apple TV+ stratila časť používateľov po tom, ako spoločnosť Apple v júli 2021 skrátila skúšobnú dobu pre nových zákazníkov. Od júla do septembra minulého roku tak podiel Apple TV+ na trhu klesol pod 5 %. V októbri 2021 však platforma opäť stúpla a získala predplatiteľov, čím prekročila hranicu 5 %.

Prílev nových používateľov na Apple TV+ v tomto období možno vysvetliť novým očakávaným obsahom a pokračovaním obľúbených seriálov. Medzi ne patria napríklad the Foundation, Invasion a druhá séria seriálu The Morning Show.

Apple TV+
Zdroj: JustWatch

Minulý mesiac bol celosvetový podiel Apple TV+ na trhu 5,6 %, čo je stále ďaleko za hlavnými konkurentmi, ako sú Disney+ a Netflix. Jablkovej službe sa však celkom darí dýchať na krk HBO Max.

Streamovacia platforma, ktorú vlastní spoločnosť WarnerMedia, minulý mesiac stratila predplatiteľov napriek tomu, že sa rozšírila do viacerých európskych krajín a momentálne disponuje 7 % podielom na celosvetovom trhu so streamovaním.

Ktorá z predplatných služieb figuruje na vašom Subscription Liste? Dávate prednosť Netflixu, HBO, Apple TV+ alebo si platíte viacero služieb naraz? Podeľte sa s nami v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.