Apple AirTag je nenápadné zariadenie, ktoré by mal vlastniť každý správny Apple fanúšik. Po tom, čo nedávno odhalil podvod obrovskej chemickej spoločnosti, sa opäť ukázal ako veľmi užitočný v prípade ďalšej zaujímavej udalosti. Informovala o tom televízna stanica Fox 32.

Celý príbeh sa odohral začiatkom mája v Chicagu, keď sa dvaja ozbrojení muži rozhodli prepadnúť obrnený transportér plný hotovosti, ktorý sa nachádzal hneď vedľa banky. Jeho vodiči ho opustili, a keď sa o malú chvíľu vrátili, dvojica mužov ich spacifikovala, odzbrojila a spútala.

Následne sa im podarilo z obrneného vozidla vytiahnuť 17 tašiek, v ktorých sa nachádzalo dokopy 1,1 milióna amerických dolárov (1 milión eur).

Všetky tašky nahádzali do svojho Nissanu Maxima a rýchlo opustili miesto činu. Pravdepodobne ich ani v najhoršom sne nenapadlo, že v jednej z tašiek sa nachádza lokátor AirTag od spoločnosti Apple, ktorý si môžete na Slovensku kúpiť už od 33 € (bežná cena 39 €) v jednom balení, alebo 110 € (bežná cena 129 €) v rámci balenia štyroch kusov.

Polícia zlodejov chytila prakticky okamžite 

Mužom zákona vďaka tomuto drobnému zabezpečeniu netrvalo dlho, kým sa im podarilo tašky detegovať na presnej adrese, ktorá sa nachádzala iba kúsok od mesta Chicago. Okrem peňazí tu našli aj zločincov, ktorí nemali žiadnu šancu.

Policajti v rámci tohto prípadu zistili, že obaja lúpežníci boli podozriví z ukradnutia vyššie uvedeného Nissanu Maxima a tiež z nedovoleného ozbrojovania. Jeden z dvojice sa priznal a druhý vinu popieral.

Celý tento prípad je krásnym dôkazom toho, že aj relatívne lacné a nenápadné zariadenie môže ochrániť majetok v hodnote niekoľkých stoviek, tisícov alebo dokonca miliónov eur. Stačí ho vedieť správne použiť.

Ani jedného zo zločincov nemohlo napadnúť, že v taškách sa bude nachádzať práve AirTag. Išlo teda o super nápad, ako ho kreatívne využiť. Dajte nám vedieť do komentára, kde máte svoj AirTag ukrytý vy.

Niektorí používatelia ho nosia na kľúčoch, iní v peňaženkách a ďalší si s ním chránia napríklad aj svoje autá. Jednému Slovákovi to dokonca zachránilo Škodu Octaviu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Stiahnite si nové pozadia z MacBooku Air 2022 aj vy na svoj iPhone či Mac
Môže ťa zaujímať
- Reklama -