Applu sa evidentne veľmi nedarí utajiť novinky, ktoré sa objavia v budúcom operačnom systéme iOS 14. Najnovšie sa na internete objavili snímky obrazovky, ukazujúce nové možnosti nastavenia pozadia, ktoré nám budú k dispozícii už o pár mesiacov.

Unikli snímky obrazovky z iOS 14!

Čím ďalej tým častejšie sa stáva, že Apple nedokáže udržať pod rúškom tajomstva svoje pripravované softvérové novinky. O najnovší únik sa postaral leaker DongleBookPro na svojom Twitter účte. Zdieľal tu niečo, čo sme mali vidieť až v júni, na WWDC 2020.

Nové snímky obrazovky ukazujú nastavenia tapiet v určitých predvolených kolekciách. Podľa 9to5mac by sme tu mohli nájsť napríklad sekcie ako „klasické“, „zem a mesiac“ či „kvety“. Dôvod, prečo chce ísť Apple touto cestou je ten, aby mohli používatelia samotné pozadia lepšie organizovať. Namiesto toho, aby bolo všetko spolu v jednej sekcii, budete môcť jednoducho kliknúť na konkrétnu kolekciu a z nej si následne vybrať obrázok v prehľadnejšom zobrazení.

Únik tiež odhalil novú možnosť nastavenia pozadia, ktorú iOS označuje ako „Vzhľad domovskej obrazovky“. Malo by ísť o niečo podobné, ako pri nastavovaní ciferníkov, pre Apple Watch.

Pokiaľ budete mať túto funkciu aktivovanú, budete si môcť nastaviť svoju vlastnú, dynamickú tapetu. Tá by mala byť použitá výhradne na domovskej obrazovke. Samotné tapety nájdeme vo viacerých prevedeniach. Bude to napríklad tmavá verzia, rozmazaná veria či farebný gradient. Vo finálnom iOS 14 by sa mohlo objaviť ešte viacero možností ako na fotkách nižšie.

Tieto úniky síce samé osebe nevyzerajú ako mimoriadne dôležité novinky však pôsobia ako užitočné detaily, ktoré pri používaní budúcej generácie iOS všetci oceníme. Určite sa tu chystajú aj ďalšie zaujímavé veci, ktoré nás ešte prekvapia.

Unikli snímky obrazovky z iOS 14!
Unikli snímky obrazovky z iOS 14!

Unikli snímky obrazovky z iOS 14!
Unikli snímky obrazovky z iOS 14!
Unikli snímky obrazovky z iOS 14!
Unikli snímky obrazovky z iOS 14!

Prečítajte si tiež  Apple Pay je extrémne bezpečná služba. Apple vám ukáže prečo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.