Pripravovaný systém watchOS 9 dorazí už na jeseň a spolu s novými funkciami prinesie aj niekoľko zmien. Jednou z noviniek bude režim Low Power Mode, ktorý sprístupní používanie funkcií v šetriacom režime, podobne ako tomu je v prípade systému iOS.

Prečítajte si tiež  Apple uvedie odolnejšiu verziu Apple Watch pre športovcov. Čo ponúkne?

Pôvodne sa mala táto vychytávka vzťahovať iba na nový model Apple Watch Series 8, no Mark Gurman z agentúry Bloomberg predpokladá príchod režimu do všetkých zariadení v rámci watchOS 9.

Mód ktorý šetrí batériu, no neobmedzuje funkcie hodiniek

Zatiaľ čo Apple Watch už majú režim Rezerva, ktorý na obrazovke zobrazuje len čas, nový režim odomkne aj používanie funkcií hodiniek. Nový mód šetrenia batérie je vo vývoji už od apríla, no vzhľadom na pokročilé testovanie ho spoločnosť Apple neoznámila počas konferencie WWDC 2022.

Zdroj: Apple

Gurman sa domnieva, že Apple by mohol nový režim nízkej spotreby oznámiť neskôr, podobne ako bol po konferencii WWDC oznámený nový režim Lockdown pre iOS 16. Očakáva sa, že watchOS 9 bude vydaný v septembri spolu s uvedením Apple Watch Series 8, nových Apple Watch SE a novej odolnejšej verzie Apple Watch pre športovcov.

Pôvodne sa odhadovalo, že tento režim byť mal doraziť v podobe hardvérovej exkluzivity pre Apple Watch Series 8. V novom Gurmanovom príspevku sa však dozvedáme, že režim nízkej spotreby môže fungovať ruka v ruke s niektorými novými funkciami odolných hodiniek Apple Watch alebo dokonca aj starších modelov.

Apple Watch Series 8 alebo Apple Watch Pro. Záber z boku
Zdroj: Jon Prosser

Momentálne spoločnosť Apple nepotvrdila ani nevyvrátila príchod tohoto režimu v rámci watchOS 9, takže na bližšie informácie si budeme musieť počkať. Čo na túto vychytávku hovoríte vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na Apple Watch s Touch ID. Firma to omylom sama prezradila!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -