Prvý AR Headset od Apple?

V Cupertine investujú roky času a miliardy dolárov do vývoja produktov, slúžiacich na rozšírenú realitu. Dôkazom je existencia AR Kitu a tak isto prítomnosť LiDAR skeneru v iPade Pro 2020 či iPhone 12 Pro, respektíve iPhone 12 Pro Max. Táto technológia sa v dohľadnej dobe stane štandardom, čo znamená, že Apple pripravuje ešte niečo lepšie.

Analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%) zverejnil správu pojednávajúcu o tom, že práve v roku 2021 uvidíme nové AR zariadenie, ktoré Apple zatiaľ neponúka vo svojom portfóliu. Informácia je veľmi strohá a žiaľ nešpecifikuje žiadne ďalšie detaily.

- Reklama -

Vzhľadom na dávnejšie úniky sa ale očakáva, že firma môže ukázať svoj prvý AR/VR Headset, ktorý bude predzvesťou inteligentný okuliarov Apple Glass. V praxi bude slúžiť na skúmanie virtuálneho sveta, hranie hier (možno cez platformu Apple Arcade, čo nadobudne celkom iný význam) či vzdelávanie.

Samozrejme, v súčasnej dobe ešte nevieme povedať, v ktorom mesiaci sa nová technológia ukáže a ani to, koľko bude stáť. Ming-Chi Kuo ale v podobnom čase v roku 2020 predpovedal vydanie Macov s ARM čipom Apple Sillicon na koniec minulého roka, čo vyšlo veľmi presne. Aj preto mu dôverujeme.

Na záver sa hodí spomenúť, že Kuo vo svojej správe hovoril aj o príchode AirTagu, iPade Pro 12,9″ či nových počítačoch Mac. Do komentára nám skúste napísať, na ktoré z týchto zariadení sa najviac tešíte vy.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here