Spoločnosť Apple nám už zajtra predstaví úplne nový iPhone 15 na evente Wonderlust a my sa teraz na poslednú chvíľu dozvedáme, čo toto zariadenie prinesie. Technologický gigant tu bude inovovať čip, ktorý po prvý krát použil ešte v roku 2019 v iPhone 11. O tejto očakávanej zmene informoval Mark Gurman z agentúry Bloomberg prostredníctvom 9to5mac.

Konkrétne sa dočkáme vylepšenia komponentu, o ktorom veľa majiteľov ani netuší, že ho v zariadení vôbec má. Využívajú ho pri tom možno úplne pravidelne. Konkrétne ide o U1 wideband čip, ktorý by mala nahradiť modernejšia verzia U2 wideband čip. Jeho hlavnou úlohou je poskytnúť zákazníkom presnú lokalizáciu predmetov, ako napríklad pri hľadaní AirTagov. Rovnako však táto technológia slúžila aj pri funkcií CarKey, kde spolu s NFC dokáže zabezpečiť odomykanie vozidla mobilom, alebo hodinkami Apple Watch.

Nový U2 wideband čip by mal byť podľa úniku vyrobený modernejším výrobným procesom, čo by malo dopomôcť hneď k niekoľkým benefitom. Tým prvým bude fakt, že technológia má byť ešte presnejšia, než jej súčasné prevedenie a tým druhým zase to, že spotrebuje oveľa menšie množstvo energie, čím môže dopomôcť ku celkovo lepšej výdrži batérie pre každý iPhone 15 na jedno nabitie.

Apple nám zajtra okrem úplne nového iPhonu 15, ktorý príde v štyroch samostatných prevedeniach, predstaví aj Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2. generácie, ktorým sme sa venovali v tomto článku. Malým prekvapením bude tiež príchod prepracovaných AirPods, ktoré by mali dostať USB-C konektor. O tých sme zase písali tu.

V minulosti sa tiež objavili správy, že U2 wideband čip by mohol slúžiť aj pri integrácii s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro po tom, čo sa oficiálne dostane na trh. To, akým spôsobom by to však malo fungovať zatiaľ nikto predpovedať nedokáže.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií
Môže ťa zaujímať
- Reklama -