Ako píše Macrumors, Podľa šéfky protimonopolného úradu Margrethe Vestagerovej (skrz TechCrunch) vstúpia nové nariadenia Európskej únie zamerané na Apple a ďalšie veľké technologické spoločnosti do platnosti už začiatkom roka 2023. Zatiaľ nie je jasné, ako na to budú títo giganti reagovať.

Nový zákon Európskej únie o digitálnych trhoch, ktorý je známy aj pod skratkou DMA, by mohol prinútiť spoločnosť Apple, aby na starom kontinente vykonala dôležité zmeny, ktoré sa týkajú obchodu App Store, aplikácií Správy a FaceTime, hlasovej asistentky Siri či prehliadačov od vývojárov tretích strán.

Aby sme uviedli príklad, spoločnosť Apple by mohla byť donútená, aby svojim používateľom umožnila inštalovať aplikácie z obchodov tretích strán, dať vývojárom možnosť úzko spolupracovať s vlastnými službami spoločnosti Apple, používať platobné systémy tretích strán a podobne…

Týkať sa to bude aj zasielania správ 

iOS a problematické SMS správyJednou z najnovších požiadaviek, ktorá bola len nedávno doplnená do DMA, je interoperabilita služieb zasielania správ, hlasových hovorov a videohovorov.

Pravidlá interoperability teoreticky znamenajú, že aplikácie ako WhatsApp alebo Messenger by mohli požiadať o spoluprácu s aplikáciami spoločnosti Apple (Správy, FaceTime) a spoločnosť Apple by im musela vyhovieť.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

Vestagerová na konferencii International Competition Network v Berlíne uviedla, že DMA nadobudne účinnosť na jar budúceho roka. Presný deň a mesiac ale zatiaľ nie je známy. Čo si o týchto avizovaných zmenách myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.