Spoločnosť Apple nečakane presunula prvú tohtoročnú udalosť z marca na apríl, pričom svojich fanúšikov nechala vo veľkom napätí. Existuje viacero horúcich adeptov, ktorí by si mali odbiť svoju premiéru a patrí sem aj sledovací prívesok AirTag.

O tomto produkte sa hovorí de facto už 2 roky, no rôzne komplikácie a pandémia koronavírusu donútila kompetentných, aby s uvedením na trh ešte počkali. No a aj keď vieme pomerne dosť podrobností, až tesne pred predstavením sledovacích príveskov sa objavili presné technické špecifikácie a cena. O tieto informácie sa postaral leaker Max Weinbach (presnosť 67,1%).

- Reklama -

Veľkosť a cena

Ako uvádza v poslednom úniku, drobné zariadenie má mať rozmery 32mm x 32mm x 6mm a jeho dostupnosť bude možná iba v jednej veľkosti. V minulosti sa objavili správy, že Apple chystá väčší a menší AirTag, no tieto špekulácie Weinbach odmieta.

Samotný dizajn má mať okrúhly a jednoduchý tvar, aby nezaberal príliš veľa miesta a bez problémov sa zmestil napríklad do peňaženky, kabelky alebo na kľúče. Tak isto existujú teórie, že AirTagy budeme môcť lepiť na predmety pomocou špeciálnych podložiek. To ale zatiaľ nie je isté.

Ak ste sa tešili, že toto malé sledovacie zariadenie bude zároveň aj lacné, tak ste boli na omyle. Je to predsa spoločnosť Apple. AirTagy majú byť dostupné za cca 39$, čo znamená, že v Európe to môže byť pokojne cca 50€ (v rámci všetkých daní atď). Zatiaľ nie je jasné, koľko kusov sa bude nachádzať v jednom balení, no očakáva sa, že to nebude len jeden.

Weinbach na záver doplnil, že Apple tieto zariadenia predstaví buď formou klasickej tlačovej správy, alebo sa dočkáme krátkeho video-eventu (ako sme na to zvyknutí z posledných mesiacov). Napíšte nám do komentára, či sa už na AirTagy tešíte a čo presne od nich očakávate. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.