Hoci je spoločnosť Apple preslávená svojimi revolučnými čipmi, ktoré používa v mobilných zariadeniach, v roku 2023 nemáme očakávať žiadne veľké prekvapenia. Uviedol to priamo analytik Ming-Chi Kuo vo svojom poslednom príspevku na sociálnej sieti Twitter.

Podľa jeho zdrojov v dodávateľských reťazcoch sa situácia s výrobou komplikuje a aj preto nemôže byť zahájená sériová produkcia 3 nm a 4 nm procesorov skôr, ako začiatkom roka 2023. A ako iste viete, v tomto období sa bude iPhone 14 predávať už niekoľko mesiacov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Aj to je jasný dôkaz toho, že procesor A16 Bionic v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max bude vyrobený „len“ za pomoci známeho 5 nm výrobného procesu, ktorý má byť mierne vylepšený.

Starší procesor A15 Bionic pritom nevypadne z ponuky a naďalej sa bude ponúkať v lacnejších prevedeniach iPhonu 14 a iPhonu 14 Max. Zatiaľ však nie je známe, či to bude jeho slabšia verzia z iPhonu 13, alebo silnejšia verzia z iPhonu 13 Pro. To ukáže až čas.

Prekvapenie nemáme očakávať ani v novom MacBooku Air

Ming-Chi Kuo je skeptický aj v súvislosti s novou generáciou MacBooku Air, ktorej predstavenie je už na spadnutie. Podľa jeho vlastných slov dostane tento notebook starý známy procesor M1, ktorý bol uvedený na trh ešte v roku 2020. Rýchlejší a technicky pokročilejší čip s označením M2 má byť potom dostupný až v priebehu budúceho roka.

Takéto konanie je pre spoločnosť Apple netypické a rovnako nie sme zvyknutí na to, aby firma používala rovnaký výrobný proces vo svojich nových iPhonoch tri roky po sebe. Aktuálna situácia ohľadom COVIDu a vojny na Ukrajine je však neúprosná a pravdepodobne si vyžiadala ďalšiu drobnú obeť v podobe technologického pokroku. Uvidíme, ako sa to napokon celé vyvinie.

Prečítajte si tiež  iPhone 6S je "dinosaurus", ktorého sa spoločnosť Apple nechce vzdať

Na strane druhej ale môžeme zostať pokojní, že spoločnosť Apple pri tejto príležitosti nikto nedobehne a ani nepredbehne. Kríza v oblasti polovodičov sa totiž týka všetkých a tak aj konkurencia musí používať čipy, s ktorými možno pôvodne neplánovala.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -