Hoci je spoločnosť Apple preslávená svojimi revolučnými čipmi, ktoré používa v mobilných zariadeniach, v roku 2023 nemáme očakávať žiadne veľké prekvapenia. Uviedol to priamo analytik Ming-Chi Kuo vo svojom poslednom príspevku na sociálnej sieti Twitter.

Podľa jeho zdrojov v dodávateľských reťazcoch sa situácia s výrobou komplikuje a aj preto nemôže byť zahájená sériová produkcia 3 nm a 4 nm procesorov skôr, ako začiatkom roka 2023. A ako iste viete, v tomto období sa bude iPhone 14 predávať už niekoľko mesiacov.

- Reklama -

Aj to je jasný dôkaz toho, že procesor A16 Bionic v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max bude vyrobený „len“ za pomoci známeho 5 nm výrobného procesu, ktorý má byť mierne vylepšený.

Starší procesor A15 Bionic pritom nevypadne z ponuky a naďalej sa bude ponúkať v lacnejších prevedeniach iPhonu 14 a iPhonu 14 Max. Zatiaľ však nie je známe, či to bude jeho slabšia verzia z iPhonu 13, alebo silnejšia verzia z iPhonu 13 Pro. To ukáže až čas.

Prekvapenie nemáme očakávať ani v novom MacBooku Air

Ming-Chi Kuo je skeptický aj v súvislosti s novou generáciou MacBooku Air, ktorej predstavenie je už na spadnutie. Podľa jeho vlastných slov dostane tento notebook starý známy procesor M1, ktorý bol uvedený na trh ešte v roku 2020. Rýchlejší a technicky pokročilejší čip s označením M2 má byť potom dostupný až v priebehu budúceho roka.

Takéto konanie je pre spoločnosť Apple netypické a rovnako nie sme zvyknutí na to, aby firma používala rovnaký výrobný proces vo svojich nových iPhonoch tri roky po sebe. Aktuálna situácia ohľadom COVIDu a vojny na Ukrajine je však neúprosná a pravdepodobne si vyžiadala ďalšiu drobnú obeť v podobe technologického pokroku. Uvidíme, ako sa to napokon celé vyvinie.

Na strane druhej ale môžeme zostať pokojní, že spoločnosť Apple pri tejto príležitosti nikto nedobehne a ani nepredbehne. Kríza v oblasti polovodičov sa totiž týka všetkých a tak aj konkurencia musí používať čipy, s ktorými možno pôvodne neplánovala.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -