Pokiaľ patríte medzi fanúšikov zakladateľa spoločnosti Apple, majte sa na pozore. Čoskoro sa bude konať jedna veľmi zaujímavá aukcia. Vydražte si plagát ToyStory, ktorý podpísal sám Steve Jobs. Lacné to určite nebude.

Vydražte si plagát ToyStory, ktorý podpísal sám Steve Jobs.

Dopredu napíšeme, ide o veľkú vzácnosť. Nie ani tak preto, že ho podpísal Steve Jobs. To je hádam jasné. Skôr však preto, lebo vieme akú mal zakladateľ spoločnosti Apple všeobecne neochotu s rozdávaním podpisov. Nepovažoval sa za celebritu a tak nerozdával „autogramy“ kdekoľvek a komukoľvek. Občas sa objaví nejaká tá aukcia, kde sa predsa len podpis objaví.

Je to cenná situácia. Tak ako aj táto. Tento krát je však podpísaný plagát, ktorý promoval jeden z animovaných filmov, ktorý zásadne ovplyvnil celý filmový priemysel. Steve Jobs a jeho Pixar vytvorili neskutočné ToyStory, ktoré milujú aj dnes deti po celom svete. Dospelé „deti“ si môžu zakúpiť vyššie spomínaný plagát, na ktorom zanechal svoj podpis práve Steve Jobs. Jedna sa o predmet, ktorý bude mať aj po tejto aukcií ešte veľkú zberateľskú hodnotu.

Vydražte si plagát ToyStory, ktorý podpísal sám Steve Jobs. - svetapple.sk
Vydražte si plagát ToyStory, ktorý podpísal sám Steve Jobs. – svetapple.sk

Najnižšia suma bude 25 000$. Potom sa už bude len prihadzovať

Pokiaľ sa už chystáte na to ako si tento zberateľský artefakt zakúpite, uisťujeme vás, že to také lacné nebude. Jeho štartovacia cena bude až 25 000$ a analytici predpovedajú, že sa suma môže vyšplhať aj na dvojnásobok. Celý priebeh aukcie, ktorá sa začína 29. augusta 2019 môžete sledovať aj na týchto stránkach.

Čo sa týka detailov plagát bol podpísaný niekedy po roku 1995 (je to rok kedy vyšiel aj samotný film). Predajca k nemu pridáva aj akýsi list pravosti, ktorý má zabezpečiť, že podpis patril skutočne Stevovi Jobsovi. Rozmery tohto plagátu sú 24″ x 36″. Ak ho teda chcete, neváhajte a prejdite na vyššie uvedený odkaz.

Niečo k samotnému filmu. Možno ste ani nevedeli, ako moc zásadne ovplyvnil filmový priemysel s animovanými postavičkami. Jeho premiéra bola v roku 1995, čo je už 24 rokov! Tento film v kinách zarobil viac ako 373,6 milióna amerických dolárov. V tej dobe to bolo obrovské číslo. O to zaujímavejšia informácia je však tá, že sa o to postaral práve Steve Jobs. Tomu ďakujeme.

Vydražte si plagát ToyStory, ktorý podpísal sám Steve Jobs. - svetapple.sk
Vydražte si plagát ToyStory, ktorý podpísal sám Steve Jobs. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  V Shangaji je busta Steva Jobsa zo zlata!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.