Apple Car môže byť aj KIA

Nová správa magazínu eDaily rozoberá plán spoločnosti Apple, týkajúci sa vstupu do sveta automobilov. Celý projekt Apple Car bol údajne odovzdaný kórejskej automobilke KIA, ktorá spadá pod Hyundai (s ktorým Apple údajne rokoval a pripravuje podpis dohody).

V súčasnosti sa už pracuje aj na plánoch výroby. Tá by mala prebiehať v americkom závode, v štáte Georgia. Nakoľko máme továreň KIA aj na Slovensku (pri Žiline), existujú otázky, či by sa prvé auto od Apple nemohlo vyrábať napríklad pre Európsky trh aj u nás. Bolo by to zaujímavé, no tu len špekulujeme. Je veľmi pravdepodobné, že prvý model Apple Car bude zo začiatku dostupný výhradne pre americký a kórejský trh.

- Reklama -

Nakoľko je uvedenie auta relatívne ďaleko a analytici sa zhodujú nad rokmi 2025-2028, v súčasnosti nepoznáme žiadne ďalšie podrobnosti. Dávnejšie správy ale informovali, že Apple urobilo prielom v technológii batérií a ten by mohol byť veľmi efektívny pri vývoji elektromobilov. Ak by to bola pravda, máme sa na čo tešiť.

Aby toho nebolo málo, Apple už roky pracuje aj na vlastnom autonómnom systéme riadenia, ktorý bol testovaný po celom svete formou špeciálne upravených Lexusov RX. Je dosť možné, že ak príde Apple Car, pôjde o model zabezpečujúci plne autonómnu jazdu. Dnes už sú technológie tak ďaleko, že tomu môžeme veriť.

Napíšte nám do komentára, čo si sľubujete od projektu Apple Car vy. Ťažko povedať, kedy sa ho dočkáme aj v Európe, no ak by sa tu ocitol, mohol byť to byť veľký technologický prielom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.