Či sa vám to páči, alebo nie, Apple Vision Pro je jeden z najrevolučnejších produktov, aké spoločnosť Apple v posledných rokoch predstavila. Aj keď vstúpi do predaja až na budúci rok, už teraz preň vývojári vyvíjajú svoje vlastné aplikácie. So zariadením sa preto mohli stretnúť v tesnom kontakte a my poznáme ich reakcie.

Spoločnosť Apple otvorila vo viacerých mestách špeciálne laboratória, kam sa môžu prísť tvorcovia apiek na Apple Vision Pro pozrieť. Nenachádzajú sa len v americkom Cupertine, no nájdete ich aj v Londýne, Mníchove, Šanghaji, Singapure a Tokiu. Vývojári vedia vďaka tomu lepšie testovať a optimalizovať softvér pre náhlavnú súpravu, ktorú im Apple zatiaľ neumožňuje zobrať si do kancelárií, alebo domov.

Po celý čas môžu navyše vývojári využívať služieb odborne školených zamestnancov spoločnosti Apple, ktorí sú k dispozícii na nastavenie súpravy a prípadné riešenie problémov. Spoločnosť Apple zaznamenala aj niektoré reakcie vyývojárov a dnes ich oficiálne zverejnila.

Vývojári Apple Vision Pro chválili 

Apple Vision Pro Mac Virtual Display
Zdroj: Apple

„Celé týždne som sa na to pozeral v simulátore a snažil sa zistiť, ako to funguje,“ uviedol vývojár David Smith, tvorca aplikácie Widgetsmith. „Keď prvýkrát vidíte svoju vlastnú aplikáciu bežať na Apple Vision Pro, je to skvelé„.

Väčšina zúčastnených bola ohromená tým, čo Apple Vision Pro dokáže už dnes, keď ešte zariadenie nie je celkom dokončené. Aj keď špeciálny softvér na vývoj aplikácií pre Headset, ktorý už spoločnosť Apple zverejnila, poskytuje solídny základ, kým si človek nevyskúša zariadenie na vlastnej koži, nemôže mať z neho plnohodnotný zážitok.

Vývojári si laboratória pochvaľovali aj preto, lebo vďaka reálnej skúsenosti mali lepšiu predstavu o tom, čo môžu od Apple Vision Pro v praxi očakávať.

Možnosť navštíviť špeciálne centrum vo viacerých mesách po celom svete má každý vývojár, ktorý je starší ako 18 rokov a požiadal o bezplatnú účasť na oficiálnej internetovej stránke Apple.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  "Apple Glass" - Cena bude 499$ a ponúknu 2 displeje ovládané cez gestá!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -