Dnešná doba je čím ďalej tým viac uponáhľaná, čo sa ukazuje aj v prispôsobovaní komunikačných prostriedkov v rámci sociálnych sietí. Mnoho užívateľov volí hlasové správy pred zaužívaným textom. Práve v tomto ohľade má WhatsApp v pláne ešte viac zefektívniť komunikáciu a prácu s aplikáciou.

Prečítajte si tiež  WhatsApp prichádza so zaujímavou novinkou. Poteší hlavne používateľov iOS

WhatsApp zavádza novú funkciu pre používateľov svojej beta verzie aplikácie, ktorá pridáva možnosť pokračovať v počúvaní hlasovej správy po opustení chatového vlákna, v ktorom bola prijatá. V praxi to znamená to, že sa vám hlasovka nepreruší aj keď opustíte chat, v ktorom bola poslaná.

Funkcia počas prehrávania hlasovej správy a následnom prepnutí na domovskú obrazovku aplikácie WhatsApp alebo do iného chatu presunie ukazovateľ hlasovej správy do hornej časti aplikácie. Na ukazovateli sa zobrazí rozhranie s tlačidlami na pozastavenie, obnovenie alebo zrušenie hlasovej správy spolu s ukazovateľom priebehu.

WhatsApp

Momentálne je táto funkcia dostupná iba v rámci beta testovania, no to by sa malo v najbližších updatoch zmeniť. Jedná sa v poradí o druhú vychytávku, ktorú WhatsApp zapája do obehu v roku 2022. Minulý týždeň začala spoločnosť Meta testovať funkciu, ktorá zobrazuje profilové obrázky v systémových oznámeniach iOS, keď používatelia dostanú nové správy z chatov a skupín.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJWABetaInfo
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.