Jedna z najväčších chatovacích apiek na svete prináša veľmi praktickú inováciu, ktorú ocenia milióny používateľov po celom svete. Ešte začiatkom roka sme sa dočkali novej funkcie zrýchleného prehrávania hlasových správ (1,5 až 2 násobnou rýchlosťou).

Teraz sa vývojári zamerali na zrýchlenie prehrávania všetkých zvukových správ. Aby sme to lepšie vysvetlili, zvuková správa je taká, ktorá bola pôvodne nahraná ako hlasová, no niektorý používateľ ju preposlal do iného chatu. Jej prehrávanie sa v súčasnosti nedá nijako zrýchliť.

- Reklama -

Vývojári ale o tomto nedostatku vedeli a presne preto ho prednedávnom vyriešili.

Ako uvádza zahraničný portál WABetaInfo, ktorý pravidelne odhaľuje novinky v aplikácii WhatsApp, funkcia zrýchleného prehrávania zvukových správ je už prítomná v poslednej beta verzii apky pre operačný systém iOS.

Instagram BannerAk však vlastníte operačný systém Android, macOS, Windows alebo iný, na ktorom je WhatsApp dostupný, nemusíte sa ničoho obávať. Zrýchlené prehrávanie správ sa tu dostane už čoskoro minimálne v rámci beta testovania.

Reálne sa k tomuto vylepšeniu môžeme dostať až za niekoľko mesiacov 

No a hoci to vyzerá len na „drobnú kozmetickú úpravu apky“ v skutočnosti sa s ňou môžeme v praxi stretnúť až za niekoľko týždňov či dokonca mesiacov.

Sociálna sieť WhatsApp si totiž dáva mimoriadne záležať na testovaní nových funkcií v beta verziách aby ľuďom fungovali presne podľa očakávaní.

Len tak pre predstavu, WhatsApp zaznamená každý mesiac cca 2 miliardy aktívnych používateľov a tí sú zvyknutí na jeho spoľahlivé používanie. Nie je tu teda priestor na chyby.

O akýchkoľvek ďalších zmenách vás budeme samozrejme informovať. Dajte nám vedieť do komentára, aký je váš názor na vyššie prezentovanú inováciu.

Oceníte rýchlejšie prehrávanie zvukových správ alebo sa vám zdá zbytočné? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJandroidpolice
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.