WhatsApp sa za posledné mesiac výrazne posunul nielen v oblasti komunikácie s užívateľmi, ale aj s prínosom nových funkcií naprieč všetkými verziami aplikácie. Jedného kroku sme sa však zo strany firmy stále nedočkali a tým je optimalizácia apky pre jablkové tablety. To by sa však už čoskoro malo zmeniť.

Podľa najnovších informácií pracuje WhatsApp na novej aplikácii pre systémy iPadOS a takisto na vylepšenej verzii pre macOS. Malo by sa jednať o apku na báze Catalyst, ktorá bude využívať rovnaký kód ako aplikácia určená pre jablkové počítače Mac a bude zároveň bežať na rozdielnych platformách.

- Reklama -

Z pohľadu užívateľského rozhrania by obe aplikácie mali vyzerať veľmi podobne, pričom by sme sa mali dočkať rovnakých funkcií. Samozrejmosťou budú mierne UI úpravy, potrebné pre rozdiely v užívaní na desktope. Plánovaná aplikácia by mala nahradiť momentálne dostupnú verziu pre Mac a nemala by vyžadovať pripojenie k smartfónu.

WhatsApp iPad

Užívatelia tak budú môcť využívať rovnaké konto naprieč rôznymi platformami v rámci multi kompatibility až pre štyri zariadenia naraz. WhatsApp zatiaľ nepotvrdil oficiálne spustenie dvojice aplikácií, no podľa všetkého sa verzia pre iPad momentálne nachádza v testovacej fáze.

Ako ste na tom s využívaním WhatsAppu vy? Patríte medzi používateľov siete alebo skôr dávate prednosť Viberu či iMessage? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -