WhatsApp sa za posledné mesiac výrazne posunul nielen v oblasti komunikácie s užívateľmi, ale aj s prínosom nových funkcií naprieč všetkými verziami aplikácie. Jedného kroku sme sa však zo strany firmy stále nedočkali a tým je optimalizácia apky pre jablkové tablety. To by sa však už čoskoro malo zmeniť.

Prečítajte si tiež  WhatsApp dostane nové logá Meta. Facebook tu budete hľadať márne

Podľa najnovších informácií pracuje WhatsApp na novej aplikácii pre systémy iPadOS a takisto na vylepšenej verzii pre macOS. Malo by sa jednať o apku na báze Catalyst, ktorá bude využívať rovnaký kód ako aplikácia určená pre jablkové počítače Mac a bude zároveň bežať na rozdielnych platformách.

- Reklama -

Z pohľadu užívateľského rozhrania by obe aplikácie mali vyzerať veľmi podobne, pričom by sme sa mali dočkať rovnakých funkcií. Samozrejmosťou budú mierne UI úpravy, potrebné pre rozdiely v užívaní na desktope. Plánovaná aplikácia by mala nahradiť momentálne dostupnú verziu pre Mac a nemala by vyžadovať pripojenie k smartfónu.

WhatsApp iPad

Užívatelia tak budú môcť využívať rovnaké konto naprieč rôznymi platformami v rámci multi kompatibility až pre štyri zariadenia naraz. WhatsApp zatiaľ nepotvrdil oficiálne spustenie dvojice aplikácií, no podľa všetkého sa verzia pre iPad momentálne nachádza v testovacej fáze.

Ako ste na tom s využívaním WhatsAppu vy? Patríte medzi používateľov siete alebo skôr dávate prednosť Viberu či iMessage? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -