Spoločnosť Apple už o niekoľko dní spustí predobjednávky na svoju náhlavnú súpravu Apple Vision Pro, pričom oficiálne predaje začnú už 2. februára 2024 na trhu v USA. Technologický gigant aktuálne ladí detaily a školí svojich predajcov, aby vedeli AR / VR súpravu čo možno najefektívnejšie prezentovať potencionálnym záujemcom.

A hoci to znie všetko veľmi atraktívne, pravda je taká, že niektoré veci, na ktoré sme sa po predstavení headetu na WWDC 2023 tešili tu nakoniec nebudú. Apple sa zrejme riadi pravidlom „Nikto vám nedá toľko, koľko vám môžeme sľúbiť“ a po intenzívnom testovaní rozhodol, že niektoré funkcie radšej odstráni a zahladí po nich stopy.

Jednou z nich je napríklad to, že keď Apple Vision Pro zapojíte priamo do elektrickej siete, môžete ho používať prakticky neobmedzene a nemusíte sa spoliehať na relatívne slabú, len 2,5 hodinovú výdrž externej batérie. Hoci o tejto možnosti Apple pred pol rokom hovoril, ako o úplne samozrejmej veci, dnes o nej nenájdete žiadne zmienky na webe Apple.com. A nie je to všetko.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Ako totiž upozornil Twitter účet M1Astra, firma s vysokou pravdepodobnosťou vyradila z operačného systému visionOS aj funkciu s názvom „Open Sky Environment„, ktorá mala byť schopná nahradiť váš strop nádhernou a čistou oblohou. Mohlo ísť o geniálnu záležitosť, pri ktorej by sa vám perfektne relaxovalo.

Apple však potajomky upravil svoje video, v ktorom predstavuje súpravu Apple Vision Pro na YouTube a taktiež zo svojich stránok odstránil klip pre funkciu Open Sky. Dá sa teda predpokladať, že firma vývoj nezvládla a namiesto toho, aby dala zákazníkom problematický softvérový produkt, im v tomto smere radšej neponúkne nič.

Stále sa však môže stať, že je to len taktika a funkcie, ako Open Sky Environment uvidíme v neskorších aktualizáciách operačného systému visionOS. Nechajme sa prekvapiť.

Každopádne, v tomto prípade zatiaľ platí, že 2. februára môže prísť ešte niekoľko nemilých prekvapení, pre ktoré bude Apple Vision Pro skôr kritizovaný, ako chválený. Snáď tieto slová nebudú napokon pravdou…

Prečítajte si tiež  5 APLIKÁCIÍ, KTORÉ SÚ TERAZ ÚPLNE ZADARMO!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -